Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma prinesie absolútnu zmenu v nakrúcaní: Markíza začne s výrobou tesne pred štartom, priblíži sa Vyvoleným!

Pred šiestimi rokmi chcela Joj priblížiť značku Vyvolených bližšie ku konceptu Farmy, teraz dochádza k opaku.

Vlaňajšia zmena konceptu či pravidiel Farmy nakoniec nebude tou najradikálnejšou v histórii tejto reality šou. Napriek tomu, že televízia pred rokom predstavila viacero noviniek na čele s novou moderátorkou Eva „Evelyn“ Kramerová či nasadením celebrít, tento rok sa v rámci samotného formátu uberá k revolučnej zmene, ktorá môže reality šou ovplyvniť do budúcnosti najvýraznejšie.

Markíza totižto zásadne zmení filozofiu nakrúcania, ktorá bola pre Farmu príznačná. Samotná výroba prebiehala s trojtýždňovým až mesačným predstihom voči vysielaniu, pričom priamo na statku sa pohyboval štáb, ktorý zaznamenával dianie a výpovede súťažiacich.

Tento rok Markíza chystá radikálnu zmenu, na základe ktorej sa Farma priblíži ku konceptu Vyvolených. Tí boli dokonca v internetovom vysielaní, ale i televíznom prenose neraz vysielaní naživo a televízia pripravovala každý deň zostrihy z posledných 24 hodín.

Práve k tomuto konceptu sa chce najnovšie priblížiť Farma. Kreatívny producent reality šou, Samuel Jaško, potvrdil dôvod, prečo Markíza dosiaľ nezačala s výrobou novej série. Do vysielania ju chce totižto púšťať takmer naživo, a tak bude nakrúcanie prebiehať s minimálnym predstihom. „Pôjdeme takmer live, aby sme mohli reagovať na to, čo hovoria, píšu diváci, ktorí sledujú Farmu,“ povedal.

Zároveň sa televízia chystá izolovať súťažiacich, čo je jedným z hlavných čŕt Vyvolených. Po novom už budú všetky kamery ovládané diaľkovo a do kontaktu so súťažiacimi sa už nemá dostať žiadny člen štábu. Dá sa tak očakávať, že výrazným spôsobom z vysielania ubudnú výpovede na kameru, resp. na ne televízia zvolí špeciálny priestor. Po novom sa majú do kontaktu so súťažiacimi dostávať už iba hospodár Martin Bagár a moderátorka Evelyn.

Markíza navyše chce pre túto Farmu nasadiť do akcie väčší počet kamier a zachytávať tak ešte viac materiálu. Práve to jej pomôže pri napĺňaní a strihu jednotlivých epizód, ktoré bude pripravovať v rýchlom tempe. Jaško uviedol, že pre jedenástu sériu Farmy zabezpečila televízia nové technológie, ktoré sú trendové vo svete, zároveň dokonca bude pri nakrúcaní využívať, podľa všetkého, aj drony, nakoľko potvrdil, že diaľkovo ovládané kamery budú aj vo vzduchu.

Zaujímavosťou je, že presne opačný posun formátu smerom ku konkurenčnej Farme, si už vyskúšali Vyvolení. Tých Joj oživila v roku 2013 pre tretiu sériu, pričom sa však rozhodla pre lacnejšiu verziu inak nákladného formátu a upravila ho podľa konceptu blízkeho Farme. Miesto hermeticky uzavretej luxusnej vily súťažiacich posadila na stavenisko, kde si museli hráči svoju hlavnú výhru postaviť. Nakrúcanie prebiehalo s niekoľkotýždňovým predstihom, okrem diaľkovo ovládaných kamier boli súčasťou aj kameramani priamo v dianí.

Čítať viac...
Nahor