Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Sledovanosť

Nemocnica drží čísla, ustála aj druhý útok Markízy! Stredajší večer vyhrala

Markíze ťah so zaradením premiérovej českej komédie pomohol posilniť čísla, priestor jej uvoľnila hlavne Joj v druhej polovici večera.

Nový seriál Nemocnica udržal čísla aj v druhý vysielací deň.

Joj v úvodný týždeň seriálovej novinky zintenzívnila jej nasadenie a po úvodných dvoch častiach v utorok s ním obsadila okrem štvrtka aj stredajší večer, v ktorý sa ďalšie týždne vysielať nebude.

Novinka Nemocnica potvrdila výkon zo štartu, keď stratila minimálne s ratingom 8,4 % a podielom 25,1 % v komerčnej cieľovke, v celkovom publiku ostala nad pol miliónom s 539-tisíc divákmi a podielom 26,9 %.

Markíza ako v utorok tak aj v stredu na nástup Nemocnice reagovala zmenou programu.

Kým v utorok jej nevyšla a skončila v podpriemere, v stredu sa jej darilo už viac s premiérovou českou komédiou Štěstí je krásna věc, ktorá dosiahla rating 6,7 % s podielom 22,5 %.

Markíza však do pozície lídra porástla až po skončení Nemocnice, ktorá v stredu uviedla už len jednu časť. Po nej Joj prepadla s filmom Láska na druhý pohľad len s podielom okolo desiatky. Celkovo komédiu Markízy sledovalo 286-tisíc divákov.

Dnes už Markíza pokračuje programom, ktorý avizovala pôvodne.

Okrem Zámeny manželiek odvysiela zostrihovú reláciu To naj z Let´s Dance, do večernej sledovanosti však prehovorí kvalifikačný hokejový zápas slovenskej reprezentácie proti Rakúsku na Zimné olympijské hry 2022, ktorý štartuje po 19. hodine na Dvojke a prekryje aj prvú polovicu večera po spravodajstvách.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

 

Čítať viac...
Nahor