Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Ne 9.3. – Štartuje prvá slovenská verzia X Factoru! Pozýval aj Simon Cowell

Na Joj štartuje celosvetový formát X Factor. Tri roky túto šou televízia ponúkala v jej americkej verzii, pričom kastingy prvej série s úspechom vysielala aj na hlavnom kanáli.

Česko-slovenská verzia X Factoru prebehne v štyroch etapách. Tou prvou budú kastingy pred porotou, pričom celkovo televízie odvysielajú šesť kastingových kôl. Veľká selekcia spevákov prebehne počas jedného „bootcampu“, resp. výberového tábora, pričom tí najúspešnejší postúpia do poslednej selekcie pred živými kolami v dome porotcov počas dvoch epizód. V záverečnej fáze prebehne trojica živých prenosov, dve semifinále a veľké finále.

Televízie sa pri promovaní X Factoru chvália nielen tým, že ide o „najlepšiu šou“, ale aj tvrdením, že sa do šou prihlásilo „suverénne najviac spevákov“. Náborovú kampaň spustila Joj ešte pred Markízou, ktorá Hlas ohlásila len o pár dní neskôr. Do X Factoru lákal dokonca aj sám otec formátu Simon Cowell, televízia s ním spolupracovala aj pri promovaní štvrtej série Česko Slovensko má talent.

Joj a Prima vyskladali porotu, ktorá vyvolala hlavne vďaka jednému menu veľký rozruch. Najväčším lákadlom prvej časti bude rozhodne účasť Sisy Lelkes Sklovskej, za porotcovský stôl sa posadia aj Oto Klempíř, Celeste Buckingham a Ondřej Brzobohatý. Šou štartuje v nedeľu 9. marca o 20:30.

Simon Cowell v upútavky na slovenský X Factor

Čítať viac...
Nahor