Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
foto: ilustračné

Nové projekty

Návrat úspešných rodinných programov? Po oživení Vilomenín sa chystá nová reality šou!

V čase, kedy sa moderátor Vilo Rozboril pripravuje na oprášenie niekdajšej popularity Vilomenín, sa v zákulisí pripravuje aj ďalší formát postavený na dvoch rodinách, avšak v kombinácii s cestovaním.

Vilomeniny či Cestoviny boli niekdajšími hitmi televíznych obrazoviek, ktoré v prvom rade prinášali zábavu kombinovanú so súťažením rodín či jednotlivcov na televíznej obrazovke.

Tento koncept televíznych rodinných reality súťaží, odohrávajúcich sa priamo v reálnom prostredí samotných aktérov, postupne z obrazoviek vymizol, no v tomto roku sa môže črtať ich výraznejší návrat.

Prvé oprášenie pripravila Markíza v rámci svojho 25. výročia, keď späť na obrazovky, aj keď v nočných hodinách, vytiahne aj spomínané programy, spolu s ďalšími reláciami a seriálmi z jej archívu. Prehľad aj s vysielacími časmi nájdete v tomto článku.

Zároveň konkurenčná Joj medzičasom potvrdila, že v pripravovanej novinke Dom snov sa jej moderátor Vilo Rozboril po rokoch vráti k televíznej zábave, ktorá ho kedysi na obrazovke preslávila. Po sérii emotívnych relácií sa už pripravuje na obraz s novou rodinnou súťažno-zábavnou šou, v ktorej vo veľkom okrem iného opráši aj koncept jeho najznámejšej relácie Vilomeniny.

Nová šou Dom snov bude postavená na súťažení dvoch rodín, z ktorého vzídu traja víťazi, ktorí si zo šou odnesú nový domov a vlastný dom snov.

Okrem emotívnych momentov má novinka spájať aj zábavné a súťažné prvky známe práve z Vilomenín, pričom by sa na obrazovky malo vrátiť aj legendárne strhávanie obrusu spod hromady tanierov. 

Popri prime-time novinke Dom snov sa však v zákulisí pripravuje aj ďalšia nová šou.

Tá by inšpiráciu mohla čerpať popri koncepte šou postavených na dvoch rodinách aj na kombinácii s cestovateľskou atmosférou či reality prvkoch, aké zas v minulosti priniesli úspech napríklad Zámene manželiek, kde sú v centre diania taktiež dve rodiny.

Do vysielania sa totižto pripravuje nový reality cestovateľský formát, ktorý by sa mal odohrávať v prostredí Slovenska a Českej republiky.

Opäť bude postavený na dvoch rodinách, ktorých úlohou bude pripraviť pre súperiacu rodinu „dovolenku snov“. Následne sa rodiny vymenia a zamieria do dovolenkovej destinácie svojich súperov, kde pripravenú dovolenku zažijú na vlastnej koži.

Nová cestovateľská reality šou by mala byť stavaná viac na zábave.

Skôr, ako spomínanú Zámenu manželiek, by tak mohla pripomínať reality šou kombinovanú s niekdajším úspešným konceptom rodinných súťaží. Súčasťou konceptu by totiž mali byť aj súťažné prvky medzi dvoma rodinnými tímami, ktoré by vo výsledku pripravený výlet mali aj hodnotiť.

Kto novinku odvysiela, nateraz nie je známe.

Nakoľko by sa formát mal odohrávať v našich dvoch susediacich krajinách a stavaný je tiež na prvkoch reality šou, do jeho realizácie by sa mohla pustiť aj Markíza spolu so sesterskou Novou.

Televízni lídri na Slovensku a v Česku v ostatnom čase opäť výraznejšie spájajú sily, a to najmä v dôsledku posilňovania internetovej platformy Voyo, pre ktorú chystajú viac vlastnej tvorby. Od jesene na nej uvedú napríklad spoločnú reality šou Love Island, ktorá by sa mala dostať i na televízne obrazovky.

Čítať viac...
Nahor