Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Narazí Česko Slovensko má talent na starý problém? Opäť môže vyhrať cudzinec!

Talentová šou je po celom svete otvorená zahraničným súťažiacim, triumf Ataia Omurzakova v druhej sérii Česko Slovensko má talent však ukázalo, že Slováci chcú lokálneho víťaza.

Sú dokonalým spestrením súťažných kôl, no za víťazov ich nechcú. Množstvo divákov Česko Slovensko má talent po skončení druhej série šou pobúrilo, že výhru pri hľadaní česko-slovenského talentu zobral chlapec z Kirgizska. Aj keď si ho zamilovali státisíce divákov, mnohí z nich sa smiali, že najlepšie talenty musíme hľadať vo svete.

Napriek tomu, že hranice formátu Got Talent sú po celom svete otvorené rôznym nielen lokálnym talentom, Joj sa v prípade tretieho ročníka šou rozhodla pod tlakom kritiky obmedziť účasť zahraničných súťažiacich, ktorí mohli postúpiť maximálne po Veľký tresk, v ktorom automaticky vypadli. Ich postup z divadelných kôl tak bol iba formalitou, no sama televízia nakoniec pre kvalitu talentov nové pravidlo porušila, keď sa až do finále dostalo ukrajinské tieňové divadlo Teulis.

Ďalej tak už s obmedzením nemala dôvod operovať a nevytiahne ho ani tento raz. Joj už oznámila, že aj v piatej sérii sa môžu ukázať zahraničné talenty, pričom ich postup súťažou bude v rukách poroty a divákov. „To, ako ďaleko v šou sa dostanú, záleží predovšetkým na vás – divákoch a vašich hlasoch,“ oznamuje televízia. Pokojne sa tak môže zopakovať situácia z roku 2011, kedy víťazstvo Ataia Omurzakova sprevádzala vlna kritiky.

Čítať viac...
Nahor