Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Rekordná telenovela Doma sa končí, poznáme dátum finále Lásky na prenájom!

Turecký seriál, ktorý v začiatkoch prevalcoval aj najväčšie hity na Doma, sa blíži do finále.

Nečakaný hit našla ženská stanica Doma po viacerých tureckých sklamaniach v odľahčenej telenovele Láska na prenájom, ktorá jej zabezpečila nadpriemerné výkony v celej jarnej sezóne.

Komediálne ladená telenovela štartovala v jej vysielaní začiatkom januára, kedy už v prvých dňoch sledovanosťou prevalcovala aj niekdajšie veľké seriálové hity v histórii Doma, pričom úspech v nasledovných týždňoch udržiavala či dokonca svoje rekordy ešte prepisovala.

Láska na prenájom zažila jeden z najlepších rozbehov vo vysielaní Doma.

Prvé dve časti v pondelok 3. januára 2022 uhrali v komerčnej cieľovke rating 2,8 % s podielmi na trhu okolo 7 – 8 %, čím v niektorých prípadoch aj výrazne prekonala nástup niekdajších silných telenoviel ako Feriha, Zakázaná láska či Vymenené životy, ktoré patrili k jej vôbec najsledovanejším tureckým seriálom v minulosti.

Neskôr mimoriadne úspešná Feriha štartovala na ratingoch len nad 1 %, Zakázaná láska sa blížila 2 %, Vymenené životy už boli v okolí 2,5 %.

Láska na prenájom sa v ďalšom vysielaní dokázala dostať aj nad hranicu 3 ratingov v komerčnej cieľovke, najvyššie ratingy dosiahla na úrovni 3,2 %.

S pribúdajúcimi týždňami a postupným otepľovaním sledovanosť seriálu klesla.

V súčasnosti dosahuje už skôr priemernú úroveň úspesnejších telenoviel, keď aktuálne ratingy Lásky na prenájom klesli k priemerom okolo alebo pod hranicou 2 %.

Seriál však stratil aj v podieloch na trhu.

V ostatných týždňoch sa pohybuje na úrovni okolo 5 – 6 %, ktorú nestratil v priebehu mája ani proti hokejovým zápasom Slovenska, no zároveň po skončení turnaja neporástol. Pre Doma ide v tejto chvíli skôr o priemerný výkon, avšak nad úrovňou druhej premiérovej telenovely S hlavou v oblakoch.

Láska na prenájom sledovanosťou oslabla v období, keď Markíza začala náhle jej vysielanie naťahovať stiahnutím vysielania z ôsmich častí do týždňa na štyri. Vďaka tomu ju však v programe udržala o mesiac dlhšie, keď pôvodne mala finišovať už v máji.

 


Markíza radikálne škrtá epizódy Lásky na prenájom: Na Doma ju nahradí nová telenovela!Čítajte →

Dátum finále Lásky na prenájom

Doma s uzavretím vysielania Lásky na prenájom počíta koncom júna.

Telenovela by podľa prvých informácií mala do finále dôjsť netradične v pondelok, a to 27. júna o 20:30. V tento deň by mala ponúknuť svoju záverečnú časť, Markíza tak turecký seriál viac vo svojom vysielaní nezdvojí.

Doma chce zároveň s vysielaním premiérových telenoviel pokračovať aj v lete.

Kým krimi seriály ako Mentalista po presune od 6. júna na novú stanicu Markíza Krimi nahradí Doma reprízami dramatického seriálu Klinika Hope, v prime-time Doma chce vysielať premiérové série celé leto.

Od konca Lásky na prenájom by sa do hlavného vysielacieho času na 20:30 mala presunúť aktuálne vysielaná turecká séria S hlavou v oblakoch.

Tú stanica od jej štartu vysiela v druhom večernom pásme po pol desiatej v dvoch častiach za sebou. Doma tiež počíta so štartom ďalšieho večerného seriálu.

 

Čítať viac...
Nahor