Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Milan Krupčík, RTVS

Aktuality

Na Silvestra padne televízny rekord: RTVS chystá vôbec najväčšiu silvestrovskú zábavu v histórii!

Televízia zopakuje vlaňajšie odštartovanie silvestrovskej zábavy už hodinu pred bežným štartom večerných programov, tento rok však pripraví historicky najviac silvestrovských špeciálov spomedzi všetkých televízií.

RTVS tento rok do silvestrovského večera zainvestuje mimoriadny balík peňazí. Kým najmä v roku poznačenom koronakrízou televízie konsolidujú svoje výdavky, pričom posledný večer v roku nepatrí medzi obchodne dôležité, verejnoprávna televízia investovala do najväčšieho množstva programov v histórii.

V kontraste s komerčným televíznym lídrom Markízou, ktorá na Silvestra avizuje len reprízu Dobre vedieť a zvyšok večera, podľa všetkého, vyplní premiérovo pripraveným iba zostrihovým dielom Chart Show, RTVS plánuje pripraviť rovno päť premiérových silvestrovských špeciálov svojich programov. Telerozhlas tak potvrdzuje prvé exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk.

Pôjde tak o vôbec historicky najväčší počet premiérových zábavných programov počas silvestrovského večera v histórii slovenskej televíznej zábavy. Televízie v minulosti buď vyrábali veľký silvestrovský program, ktorým vyplnili celý večer, alebo neskôr vyrábali dva, prípadne tri špeciálne diely seriálov alebo svojich zábavných programov či ich zostrihy.

 


Markíza po prepadákoch na Silvestra plánuje návrat k vlastnej zábave! Hlavnú šou vytiahne prvýkrátČítajte →

RTVS tento rok plánuje svoj silvestrovský program otvoriť už o 19:30, a teda o hodinu skôr, než bežne na Slovensku začína večerný televízny program.

Verejnoprávna televízia takýto krok urobila už vlani, avšak rýchlou programovou zmenou, keď do silvestrovského večera expresne zaradila záznam koncertu Duchon´s. Sledovanosťou ním v okne bežiacich správ vôbec neuspela.

RTVS vlani pri tomto kroku bezprecedentne skrátila hlavné Správy RTVS z bežných takmer 50 minút na rýchlu desaťminútovku. Rovnako to urobí aj teraz, pričom do od 19. do 19:30 stihne odvysielať okrem správ aj svoje športové spravodajstvo a počasie.

Samotný program vyskladá tak, ako sme vás už pôvodne informovali.

O 19:30 nasadí silvestrovský špeciál relácie Zlaté časy, ktorá nakoniec ponúkne plnohodnotné vyše hodinové vydanie. O 20:35 bude nasledovať klasická silvestrovská zábava RTVS s Milujem Slovensko, na ktoré o 22:15 nadviaže špeciálny diel komediálneho seriálu Pumpa, ktorý sa s úspechom uviedol ako novinka túto jeseň na obrazovky.

V druhej polovici večera bude RTVS pokračovať so silvestrovským vydaním Neskoro večer, ktoré potiahne do polnoci. Posledný piaty premiérový silvestrovský program chce telerozhlas uviesť po polnočnej hymne, kedy chystá špeciál talkshow Boris a Brambor.

Televízia, pravdepodobne, bude chcieť takýmto spôsobom, okrem iného, upriamiť pozornosť na zatiaľ najmenej úspešnú reláciu, keď šou Boris a Brambor je na jej obrazovke prepadák. Pri veľkej koncentrácii divákov pri obrazovke, nakoľko polnočná hymna na Jednotke býva každý rok vôbec najsledovanejším silvestrovským okamihom večera, tak nateraz neúspešnú novinku mnohí diváci zaregistrujú.

Silvestrovský program Jednotky RTVS
19:30 Zlaté časy (premiéra)
20:35 Milujem Slovensko (premiéra)
22:15 Pumpa (premiéra)
22:45 Neskoro večer (premiéra)
00:00 Boris a Brambor (premiéra)

 

Čítať viac...
Nahor