Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ, TV Markíza, koláž MB

Viete prví

Na divákov čaká poriadny guláš: Markíza chystá do vysielania vlastný seriál Iveta!

Už čoskoro sa na obrazovkách objavia dve Ivety, Markíza si mimoriadnym vysielaním pripomenie smutné výročie.

Na Jojku sa po roku vracia seriálový fenomén Iveta, ktorý vlani prekonal jej očakávania.

Pôvodne nenápadný projekt najprv s úvodnými časťami valcoval rekordmi v celej histórii Joj a následne udržiaval vysoký nadpriemer, ktorým by v tomto roku porazil napríklad aj Čas nádejí.

Práve s týmto historickým projektom má prvá séria Ivety viacero paralel – oba seriály dostali pôvodne osem častí, vysielali sa v nedele a hneď od začiatku roka v slabšej konkurencii.

Jojkársku Ivetu už teraz čaká náročnejší súper, keď sa s novou sériou postaví 9. ročníku tanečnej šou Let´s Dance.

Na Markíze ide tretí rok po sebe o najväčšiu televíznu udalosť roka, ktorou sa aj snaží upútať najväčšiu mediálnu pozornosť. Zároveň do nej angažuje čo najviac mediálne známych mien – ani tento rok nebudú mnohé chýbať ako na parkete, tak v publiku.

Dve Ivety

Už čoskoro však diváci môžu mať dojem, že televízny program vidia dvojmo.

Po tom, čo Jojka odštartuje pokračovanie Ivety v hlavnej úlohe s Alžbetou Ferencovou, vlastný seriál s rovnakým názvom do vysielania pripravuje aj Markíza.

Tá ešte v roku 2022 uviedla spolu s Novou na videoplatforme Voyo pôvodne 3-dielnu životopisnú minisériu Iveta, ktorá mapuje rôzne životné obdobia speváčky Ivety Bartošovej. Stvárňuje ju česká herečka Anna Fialová.

Túto jar bude uvedená už tretia séria, Markíza ju na Voyo avizuje od 5. mája. Bude zároveň poslednou.

Každá séria dostala po tri časti a zamerala sa na istú etapu Bartošovej života a kariéry.

Výročie úmrtia Ivety Bartošovej

V apríli tohto roka uplynie 10 rokov od samovraždy Ivety Bartošovej a práve pri tejto príležitosti plánuje Markíza, ako aj Nova, uviesť prvé dve série Ivety do televízneho vysielania.

Ide o vôbec prvý originálny seriál vyrábaný pre Voyo, ktorý televízie nasadia na obrazovky. Má ísť o mimoriadny krok v kontexte spomienkového vysielania.

Potvrdila to česká Nova.

„V rámci osláv tridsiateho výročia TV Nova sme sa rozhodli po prvýkrát v histórii mimoriadne uviesť v televíznej premiére seriál Iveta zo série Voyo Originál. Divákom v Česku, ale aj na Slovensku, na obrazovkách TV Nova a TV Markíza, ponúkneme ako prvú, tak druhú sériu životopisnej série Iveta doplnenú o dokumentárnu trilógiu „Málo mě znáš“ režiséra Tomáša Kleina. Tá prinesie unikátny pohľad na kariéru Ivety Bartošovej medzi rokmi 1980 až 1998, vrátane nikdy nezverejnených archívnych záberov,“ uviedla Nova pre Mediaguru.cz.

Markíza si už krok s vytiahnutím internetového projektu do televízie otestovala.

Rovno na Silvestra zaradila vlani do prime-time celovečerný stand-up Simony Salátovej Donaha!, nakrútený pôvodne pre platformu Voyo. Pre jej predplatiteľov bol na nej dostupný dlhé mesiace, napriek tomu v televíznej premiére na obrazovke absolútne prevalcoval silvestrovský večer.

Kedy odštartuje Iveta na Markíze

S minisériou by mali televízie prísť do vysielania o mesiac.

Stať by sa tak malo až po slovenských prezidentských voľbách, Markíza a Nova ju totiž plánujú načasovať na obdobie výročia úmrtia. Iveta Bartošová zomrela 29. apríla 2014.

Markíza podľa našich informácií nasadí vlastnú Ivetu na sobotné večery o 20:30. Jednu sériu by mala uviesť ako celovečerný program.

Stať by sa tak malo až po slovenských prezidentských voľbách, pre ktoré Markíza v 1. aj 2. kole pripravuje netradične dlhý špeciál. Začínať ho bude už o 20:30, kým v minulosti volebnú noc štartovala až okolo 22:00, so zatvorením volebných miestností.

Dva seriály s rovnakými názvami Iveta sa na Jojke a Markíze budú vysielať v rovnakom období dva dni po sebe.

Dá sa očakávať, že dve série životopisnej Ivety odvysielajú televízni lídri do výročia, na Markíze by sa tak mohla objaviť v soboty 20. a 27. apríla.

Na Joj dostala druhá séria Ivety celkovo 10 častí a nedeľné večery bude obsadzovať do 5. mája.

O minisérii Iveta

Námet minisérie Iveta začal vznikať so súhlasom rodiny Ivety Bartošovej. Rozprávanie začína prvou sériou, ktorá mapuje začiatky speváčkinej kariéry v 80. rokoch.

„Seriál sa zameral hlavne na vplyv rodiny, vzťah s jej dvojčaťom Ivanou a na prvú lásku s Petrom Sepéšim. Okrem udalostí zo života speváčky divákov strhne tiež atmosféra Československa 80. rokov, s ktorou je neodmysliteľne spojená popkultúra plná neónov, diskoték a tužidla z načesanej trvalej,“ uviedla televízia.

Iveta (zdroj: Markíza)

Druhá séria sa odohráva v zlatých 90. rokoch, kedy speváčka tvorí pár s Ladislavom Štaidlom a splodia spolu syna. Zachytáva tiež obdobie návratu na scénu po materskej.

„Ťažiskom pokračovania je, okrem speváčkinho súkromného života, aj jej fenomenálny kariérny vzostup. Diváci sa prostredníctvom ďalších troch dielov prenesú do obdobia, kedy Iveta získava jedno ocenenie za druhým, dostane hlavnú rolu vo filme Jaroslava Soukupa Svatba upírů, kde sa zoznamuje so svojím hereckým kolegom Rudolfom Hrušínským najml., a spieva v muzikálovom megahite Karla Svobodu Dracula. Zároveň však zažíva prvú skúsenosť s bulvárom, ktorá vrcholí okolo kauzy jej údajného únosu v roku 1994.“

Tretia séria celý príbeh uzatvára so všetkým, čo plnilo bulvárne titulky.

„Trinásť rokov po odchode od Ladislava Štaidla sa Ivetin život a kariéra zmenili na nepoznanie: alkohol, antidepresíva a každodenný záujem bulvárnych médií jej berú nádej. Vypredané haly a úspešné albumy sa zdajú byť minulosťou, ale Iveta sa nemieni vzdať. Je presvedčená, že pravá láska na ňu stále čaká. A predovšetkým, má vedľa seba toho, kto ju nikdy neopustí – svojho dospievajúceho syna Artura,“ predstavuje finálnu sériu Markíza.

Ivetu Bartošovú stvárnila spomínaná Anna Fialová, Petra Sepéšiho si zahral Vojtěch Vodochodský. Ondřej Brzobohatý sa predstavil v úlohe Ladislava Štaidla, Eliška Křenková zas Ivetinej sestry. Josefa Rychtářa bude hrať David Prachař.

Čítať viac...
Nahor