Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Menšia stanica WAU prvýkrát mení logo, dostáva novú grafiku! Pozrite si ukážky (video)

Seriálová stanica sa podobne, ako menšia JOJ Plus, prihlási logom k celej televíznej skupine. Dosiaľ sa s ňou identifikovala len cez upútavky.

Mesiace dozadu ohlásila Jojka prípravu novej staničnej grafiky menšej WAU, ktorá svoj súčasný vizuál predstavila ešte v auguste 2016.

Medzitým stihla spustiť novú športovú stanicu a streamovaciu platformu, WAU nakoniec rebranduje prakticky presne po šiestich rokoch od uvedenia doterajšieho vizuálu.

Prihlási sa k JOJ

Hlavnou zmenou malej stanice bude viditeľná príslušnosť k materskej skupine JOJ.

WAU dosiaľ patrila medzi stanice ako kedysi RiK, ktoré s Jojkou na pohľad veľa nespájalo a vystupovali takmer autonómne. Niekoľko rokov na tom bola podobne taktiež menšia PLUS. Pri všetkých troch staniciach televízia pristúpila k ich priblíženiu smerom k materskej stanici.

Ako prvý krok premenovala od roku 2020 detský kanál RiK na Jojko, čím ju priamo prihlásila k domácej stanici. Pri detskom kanáli mala výrazne absentovať poznateľnosť príslušnosti k televíznej skupine.

V rovnakom roku na jeseň nasledovala zmena najstaršej malej stanice na slovenskom trhu, ktorá sa vrátila k pôvodnému názvu JOJ Plus.

Po necelých dvoch rokoch robí televízia miernejšiu zmenu, keď stanici WAU neupravuje názov, do loga však pridáva špecifický zavináč. Týmto spôsobom tak na televíznej obrazovke zjednotí svoje televízne stanice pod rovnaké logo.

Rovnaký krok sa, podľa všetkého, chystá pri svojich menších staniciach Doma a Dajto urobiť aj Markíza.

Ako sme informovali, televízia si na Úrade priemyselného vlastníctva nechala zaregistrovať novú verziu lôg pre stanice Markíza, Doma a Dajto, pričom ich dizajn je totožný s konceptom nového kanála Markíza Krimi, ktorý už predstavil aj novú podobu charakteristického loga Markízy. Tá ho zatiaľ nevyužíva nikde inde iba pri kriminálkovej stanici.

 


Veľké zmeny v Markíze: Črtá sa radikálna premena všetkých staníc, takto môže vyzerať! (foto)Čítajte →

Ukážky novej grafiky

JOJ by mala predstaviť novú grafiku seriálovej stanice v priebehu stredajšieho večera.

Televízia zvykne nové identy spúšťať súčasne s hlavným večerným programom.

Nová grafika WAU z prvých ukážok naznačuje evolučný vývoj súčasného identu.

Stanica plánuje naďalej pracovať s dominantným geometrickým prvkom, trojuholník symbolizujúci tlačidlo „play“ nahradí gulička. Tá bude prepájať celý grafický vizuál súčasne s jinglami, zároveň bude súčasťou informačných prvkov či animácie loga.

 

Čítať viac...
Nahor