Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Wau prvýkrát od štartu mení vizuál! Ako sa bude profilovať? (showreel, foto)

Tretia najsilnejšia stanica Joj Group na seba bude chcieť upozorniť, má novú grafiku.

Wau po vyše troch rokoch od spustenia mení staničný vizuál. Aj keď s jeho spustením nepredstaví stanica zmenenú štruktúru, postupne bude potvrdzovať svoju súčasnú profiláciu.

Novú grafiku predstaví stanica už tento pondelok 1. augusta 2016. Prichádza s ňou prakticky v polovici roka. Vizuál viditeľne nadväzuje na ten predošlý, má sa však vydávať modernejšou a atraktívnejšou cestou. Stanica zmenu citeľne potrebovala, trpeli najmä upútavky. Wau redizajn nespúšťa k výnimočnému dňu, ktorý by sa viazal s jej históriou. Odštartovala 15. apríla 2013.

Shworeel novej grafiky Wau

Leto však býva pravidelne najsilnejším obdobím stanice. Jej ponuka sa dostáva do väčšej pozornosti, pričom programy, ktoré patria medzi jej najsilnejšie, sa stanú aj základom jej ďalšieho profilovania. Wau totiž podľa potvrdených informácií Joj bude pokračovať v nastavenom trende a jej hlavným obsahom budú akvizičné seriály a kontroverzné reality šou. Táto stávka jej priniesla posilnenie prime-time, v súčasnosti dosahuje ako s kriminálkami tak reality šou po pol jedenástej výkony dvoj- aj trojnásobne nad jej priemerom.

Okrem kriminálok CSI, Kostí či Vtierka Castle nájdu na Wau v budúcnosti miesto aj Myšlienky vraha, Stratené duše či premiéry seriálu Kravaťáci, ktorý nestačil v minulosti na priemery Joj. Televízia avizuje v budúcnosti zaradenie aj ďalších premiérových seriálov, prostredníctvom ktorých posilní súčasné profilovanie stanice. Potvrdené je tiež pokračovanie v doku reality formátoch, v kontroverzných programoch ako Spackané plastické operácie či v denných lifestylových programoch.

Wau začala svoj hlavný program na kriminálkach stavať na začiatku roka 2015, kedy od nich v prime-time upustila Plus. Stanici sa aktuálne darí posilňovať celý prime-time, nakoľko sa jej v nadpriemere zastabilizovala o 18-tej Súdna sieň, ktorá drží diváka aj o 19-tej. Wau tak po dlhom čase našla liek aj na tento čas. Najslabšie si stanica vedie cez víkend, ktorý sťahuje jej týždenné priemery. Minulý týždeň sa celodenne aj v prime-time dostala cez 2 %, počas týždňa v hlavnom vysielacom čase viackrát prekonala tri percentá.

Vizitka novej grafiky Wau
Kreatívny riaditeľ: Ondrej Garan Hutník
Autor vizuálu, design, animácia: Dalibor Hriadel
On-Air VIZ grafika: Jano Tokár
Hudba, soundesign: Martin Zimányi

Grafický záver upútavky
grafika uputavka wau august 2016 1 grafika wau uputavka august 2016

Ďalšie ukážky nového vizuálu
wau grafika 2016 sledujete
wau grafika 2016 premiera

grafika wau reklama august 2016  grafika wau uvidite august 2016grafika wau august 2016 1

Čítať viac...
Nahor