Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Sledovanosť

Markíze štart nového podvečera nezabral: Na love prevalcovalo Bez servítky!

Nový podvečer na Markíze dosiahol pri štarte podpriemernú sledovanosť, Joj proti nemu posilnila promo na kuchársku šou, ktorá s novým týždňom vystrelila.

Takmer päť rokov vysielala Markíza vo svoje podvečery denný seriál Oteckovia, ktorý po dlhých sezónach skúša nahradiť novým programom.

Televízna jednotka stavila na súťažný formát Na love, ktorý v ostatných rokoch s úspechom obieha viaceré televízie sveta, pričom si ako jej moderátora zvolila Viktora Vinczeho, z ktorého sa postupne snaží vytvoriť novú moderátorskú hviezdu na trhu.

Markíze nástup nového podvečera nevyšiel.

Na love pri štarte dosiahlo v komerčnej cieľovke rating 3 % s podpriemerným podielom na trhu 14,5 %. Oteckovia sa posledné týždne hýbali na podielovej úrovni 18 – 22 %.

Samotné minulotýždňové finále série Oteckov však dosiahlo v piatok totožný rating ako štart Na love. Na záver pracovného týždňa však bývajú ratingy televízií najslabšie, mimo piatka sa v priebehu finálového týždňa Oteckovia hýbali v ratingovom rozmedzí 3,6 – 4,3 %.

Tento pondelok, naopak, zabrala s nástupom nového týždňa reality šou Bez servítky.

Joj proti štartu Na love posilnil kampaň na dennú kuchársku šou, keď v priebehu minulého týždňa nasadila do vysielania špeciálnu dlhú upútavku, v ktorej avizovala „Bez servítky, aké ste ešte nevideli“.

Promo televízii zabralo, keď Bez servítky vyskočilo v komerčnej cieľovke na rating 5,3 % s podielom 26,1 %. Minulý týždeň sa šou hýbala na podieloch okolo 19 – 23 % a v priemere štyroch ratingoch.

Bez servítky zároveň sledovalo celkovo o stotisíc divákov viac. Pri kuchárskej šou ich v pondelok bolo 316-tisíc, štart Na love si pozrelo v univerzálnej cieľovke priemerne 212-tisíc divákov.

Markíze sa v pondelok navyše ani naďalej nedarí s premiérami Hornej Dolnej.

Komediálny seriál pokračuje v tvrdom prepadáku, tento pondelok Horná Dolná uhrala rating 3,8 % s podielom len 12,6 %. Podobný neúspech zažívala pri tohtoročnom presune na piatkové večery, z ktorých ich Markíza po dvoch mesiacoch operatívne sťahovala.

Markíza už pritom našla náhradu za dlhoročný komediálny seriál, ktorého nakrúcanie ukončila práve po veľkej strate divákov v tomto roku. Viac v exkluzívnom článku.

 


Exkluzívne: Markíza chystá nový komediálny seriál, táto novinka nahradí Hornú Dolnú!Čítajte →

Vlažný výkon dosiahla v pondelok aj Hranica s ratingom 4,5 % a podielom 14,5 %. Výrazne vpredu bola v celkovom publiku, kde ju sledovalo 313-tisíc divákov, Horná Dolná ich mala 171-tisíc.

Hranica bude na Joj v pondelky plynule pokračovať aj celé leto, keď už televízia potvrdila jej prázdninové pokračovanie.

 

Čítať viac...
Nahor