Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze došla trpezlivosť: Dobre vedieť sťahuje, zaútočí na štart konkurenčnej ťažiskovej šou!

Stiahnutie Dobre vedieť bolo len otázkou času, Markíza napriek nízkym výkonom ale so šou počítala aj naďalej.

Dobre vedieť do konca mesiaca v programe vydrží. Šou s Jurajom Kemkom a Vladimírom Kobielskym zažila renesanciu sledovanosti vlani na jar, kedy po poklesoch do podpriemerov zrazu s nasadením skraja roka mimo hlavnej sezóny ožila a Markíza ju napriek odlišným plánom ponechala v programe celú jar.

Podobnú taktiku vytiahla Markíza aj na začiatku tohto roka, pričom posmelená vlaňajším úspechom si trúfla zmeniť osvedčený utorňajší slot, v ktorom sa jej v ostatných sezónach darí celkovo z pracovného týždňa najviac, a vytiahla Dobre vedieť prekvapivo na piatky, kde sa jej s podobnou zábavou v minulosti nedarilo a nemá v tento deň vybudovanú na podobné programy ani tradíciu. Markíza prekvapila o to viac, že Dobre vedieť nasadila mimo pôvodných plánov na piatky do konkurencie iného kvízu na Jednotke Čo ja viem, ktorý však Dobre vedieť prešprintoval.

Dobre vedieť od nástupu Čo ja viem dosahuje hlboko podpriemerné výkony na úrovni 15 – 16 % s premiérovou časťou, nasledovné reprízy sú na tom ešte o dva až tri podielové body horšie. Platilo to dokonca aj uplynulý piatok, kedy Joj rekordne prepadla s jej seriálom Bola raz jedna škola, ktorý po nevídanom prepadáku okamžite z piatkového prime-time sťahuje.

Situáciu v piatkový večer sa rozhodla riešiť už aj Markíza. Napriek plánom pokračovať so šou mení program, dôvodom je najmä blížiaci sa príchod novej konkurencie. Joj totiž už od piatka 20. marca plánuje odštartovať úplne novú svetovú ťažiskovú šou Zlatá maska, ktorá v týchto rokoch obieha celý svet a zaznamenáva na viacerých trhoch rekordné úspechy.

Práve proti štartu Zlatej masky už Markíza Dobre vedieť nenasadí. Miesto toho na piatok vytiahne film, pričom na novú šou Joj zaútočí premiérou tretieho pokračovania hitu John Wick. S premiérou prvého filmu sa jej darilo, v apríli 2016 dosiahla rating cez 10 % s podielom blízkym 29 %. Druhý diel v novembri 2017 v premiére nezafungoval ratingom pod 7 % a podielom 19 %, filmy však vtedy bežali na všetkých troch hlavných staniciach, pričom Jednotka uvádzala premiéru Učiteľka, s ktorou dokonca dotiahla u mladých Joj a Markízu predbehla.

Čítať viac...
Nahor