Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Markíza vytasí 2 na 1 proti Slovanom od apríla, prekryť ich môže až do finále! Známi prví hostia

Líder prehodnotil zámer vytiahnuť šou v polovici marca.

Markíza bude chcieť túto jar do vysielania zaradiť aj tretiu sériu zábavnej šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla 2 na 1. Stať by sa tak malo v apríli.

Pôvodne s ňou televízia počítala už od budúceho týždňa, stredy 10. marca, kedy zas Joj nakoniec odštartuje svoju hlavnú novinku roka – veľkovýpravný seriál Slovania. Markíza však nakoniec proti nemu avizovala Chart Show, ktorú neskôr zmenou programu nahradila filmovou premiérou orientovanou na mladých fanúšikov Harryho Pottera.

Po zmene prvých plánov zotrvá Markíza s Chart Show v stredajšom prime-time počas celého marca. 

Následne by ju mala vystriedať šou 2 na 1, ktorú Markíza prekvapivo nezaradila ani do prezentovanej jarnej programovej štruktúry pre svojich divákov. Naopak, zmestili sa tam spomínaná Chart Show, ktorá tak pobeží len dočasne, no podľa všetkého sa vráti opäť s koncom jari, alebo Dobre vedieť z druhého večerného pásma.

Šou 2 na 1 by mohla svoju tretiu sériu odštartovať o mesiac v stredu 7. apríla, a teda po Veľkej noci.

Prekryť by tak mohla väčšinu vysielania Slovanov, prípadne celý zvyšok seriálu až do jeho finále.

Joj od štartu 2 na 1 ostane odvysielať osem dielov Slovanov, Markíza vlani rovnako odvysielala osem premiérových častí relácie. Spolu s pilotným dielom totožný počet častí uviedla aj pri prvej sérii.

Markíza momentálne pokračuje v nakrúcaní šou 2 na 1.

Narozdiel napríklad od konkurenčného Inkognita, ktoré už druhý rok vysiela premiérové diely bez divákov a klesá na svoje dlhodobé minimá sledovanosti, Markíza vyrába svoje programy aj s divákmi, komparz 2 na 1 obsadzuje v polovičnej kapacite. S divákmi ďalej nakrúca aj RTVS. Pri Záhadách tela zredukovala množstvo divákov na pätinu v každom tíme, no dokážu vytvárať atmosféru, s publikom bude aj nová séria Čo ja viem, ktorá sa už blíži na obrazovky.

V prípade 2 na 1 sú už známi prví hostia novej série.

Televízia siahla po tvárach aj z konkurenčných obrazoviek, keď sa hosťom stane napríklad objav RTVS Boris Valábik, ktorý popri spolukomentovaní športových prenosov dostal vo verejnoprávnej televízii už dva zábavné formáty – S úsmevom po Slovensku a vlastnú talkshow Boris a Brambor.

Rovnako si rôznymi výzvami v šou prešla Zdena Studenková, ktorá sa dlhoročne spája so spomínaným Inkognitom na Joj, spravidla však býva hostkou zábavných programov Markízy ako Chart Show, hlavnú postavu zároveň stvárnila v seriáli Najhorší týždeň môjho života.

Výrazným hosťom tretej série bude moderátor Matej „Sajfa“ Cifra, ktorý s Adelou Vinczeovou roky tvoril moderátorskú dvojicu.

Čítať viac...
Nahor