Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Televízia

Markíza vytiahne Pána profesora skôr, ako sa čakalo: Do prime-time ho vráti po dvoch mesiacoch!

Televízny líder prekvapí skorým návratom svojho aktuálne najväčšieho hitu. 

Jeden rekord za druhým prepisoval túto jar rodinno-komediálny seriál Pán profesor, ktorý sa stal jednou z najúspešnejších seriálových zahraničných adaptácií na našom trhu.

Seriál vychádzajúci z nemeckého originálu Der Lehrer, ktorý sa stal v Nemecku legendou a po rokoch práve túto jar nečakane ukončil svoje vysielanie, svojím spracovaním a obsadením zabodoval a v druhej sérii zabetónoval rekordnú sledovanosť, akú v ostatných sezónach nedosahuje už žiadny televízny projekt.

Bez prekvapení Markíza potvrdila pokračovanie seriálu s ďalšou sériou, ktorú by mala stihnúť nasadiť od jesene.

Vlani stihla výrobu napriek obmedzeniam spustiť ešte pred letom, do jesene však vstúpila reštartom prvej série, ktorú na jar 2020 zastavila po troch častiach pre prepuknutie koronakrízy.

Kde však Markíza prekvapuje, je rozhodnutie nedopriať seriálu po ukončení druhej série začiatkom mája dlhšiu pauzu.

Televíziu posmelil jarný úspech Pána profesora natoľko, že seriál vráti do vysielania už po dvoch mesiacoch, a to rovno do jeho vysielacieho času od letnej sezóny.

Markíza tak od júla do augusta zreprízuje v pondelky o 20:30 prvú sériu, od ktorej by mala dokonca očakávať lepšie výkony, než aké aktuálne v pondelky dosahujú premiéroví Susedia. 

Tí sa po návrate na 20:30 prepadávajú stále viac a strácajú výtlak pre hlavný vysielací čas. Najnovšie v ňom padli bližšie k hranici 5 ratingov.

Spoločne s expresným návratom Pána profesora sa do programu vráti aj, naopak, jeden z niekdajších prepadákov Markízy.

Tá by mala počas leta v druhom pondelňajšom pásme opätovne nasadiť komediálny seriál Kameňák, ktorý mal byť jedným z hitov jari 2019. Spoločná seriálová verzia Markízy a Novy pôvodne legendárnej filmovej série však skončila fiaskom a televízie ju stopli už v polovici.

Čítať viac...
Nahor