Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza vo štvrtok taktizovala s vysielacími časmi! Dokázala rásť, Divoké kone však rástli tiež

Televízny líder sa zameral na miesta vo večernom programe, v ktorých dovolil Joj rásť. Tento raz už divákov nestratil.

Na najmenšie straty sa tento raz zamerala televízna jednotka v snahe šanovať každú desatinu podielu aj ratingu. Stačilo jej večerný program posunúť o päť minút a problém mala vyriešený. Doteraz s Búrlivým vínom štartovala ešte pred pol deviatou, pričom sa seriál v úvode prekrýval s Najlepším počasím Joj. Práve to uberalo dennému seriálu časť divákov a o ďalších prichádzal líder po skončení seriálu. Joj totiž so svojím denným seriálom končila o niečo neskôr ako konkurencia, čím dedila divákov po konci Búrlivého vína a  Markíza si kazila nábehovú krivku pre ďalší program. Vo štvrtok sa už ako počasie, tak denné seriály aj reality formáty prekrývali kompletne.

Búrlivé víno vo štvrtok štartovalo približne tri minúty po 20:30 a dokázalo oproti v strede v ratingu rásť, keď ho podľa našich informácií sledovalo 10,3 % divákov s podielom 26,6 %. Divoké kone však napriek taktizovaniu lídra nestratili, naopak, dotiahli sa už aj v komerčnej cieľovke na čísla z úvodného týždňa, keď ich sledovalo 9,1 % divákov s podielom 23,5 %. Obom komerčným staniciam tento raz cestu uvoľnila Jednotka, ktorej romantika Láska pri fjorde spadla na minimá (4,5 v 12+, pod tri percentá v 12 – 54).

Výrazný nárast po prvý raz v tomto roku zaznamenal jeden z reality formátov Markízy. Zámena manželiek sa aj vďaka svojej dlhšej stopáži a lepšiemu nábehu po Búrlivom víne dvihla a dosiahla úspech s ratingom 7,3 % a podielom 24,2 %. Líder opäť odvysielal jedno z extrémnejších vydaní, ktoré už skôr pripomína správanie niektorých účastníkov zoznamky Farmár hľadá ženu. Kým v utorok sa však extrémne vydanie neujalo, tento raz už áno. Sladký život s treťou časťou opäť klesol, tento raz sa jeho rating zastavil na hodnote 6,3 % s podielom 19,3 %.

Menšie stanice už majú svojich divákov, ktorí im dopriali spokojné výsledky. Dajto sa darí so štvrtkovou sériou Matrix, druhá časť Reloaded dosiahla share 7,6 %, dvojica dielov Knight Rider na Pluske uhrala podiely 5,5 a 6,4 %. Domu tradične tešila Feriha, opäť lízala rating dve percentá s podielmi okolo 6 a 9 %.

Čítať viac...
Nahor