Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Televízia

Markíza už nakrúca novú Farmu, 14. séria pozná dátum štartu! Duelom ponecháva nový večer

Farma 14 sa do vysielania dostane už o tri týždne.

Markíza naplno rozbehla nakrúcanie novej futuristickej Farmy.

Tvorcovia reality šou prichádzajú tento rok s revolučnou novinkou, okolo ktorej sa točí celé promo aj komunikácia novej 14. série Farmy, do ktorej zakomponovali netradičného spoločníka pre farmárov v podobe umelej inteligencie Alice.

Tá sčasti preberie aj doterajšiu prácu moderátora šou.

Sľubuje fatálne následky porušenia pravidiel

Markíza sa snaží nový prvok na Farme predstavovať v nekompromisnom svetle.

V prípade umelej inteligencie Alice zdôrazňuje absenciu citov a taktiež dôrazné vyžadovanie pravidiel, pričom neposlúchnutie má mať vážne dôsledky.

Pre nových farmárov bude poriadnym prekvapením, keď sa nečakane zjaví v strede Stola pravdy. Alica bude akýmsi strážcom a koordinátorom, ktorý by mal farmárov držať nakrátko. Má dokonca vlastné pravidlá a bude prísne dohliadať na ich dodržiavanie. Ak ich niekto poruší, následky vraj budú fatálne!“ hovorí televízia.

Zároveň potvrdzuje, že nová umelá spoločníčka na statku preberá aj niektoré úlohy moderátora reality šou.

„S farmármi bude voliť sluhov a duelantov, odovzdávať odkaz od vypadnutých a ak to uzná za vhodné, určite zasiahne aj do konfliktov a hádok,“ dodáva Markíza.

Dátum štartu Farma 14

Televízia má už za sebou prvé natáčacie dni novej Farmy, ktorú spravidla nakrúca s trojtýždňovým až mesačným predstihom od vysielania.

Farma 14 podľa našich informácií odštartuje súčasne s novou sériou seriálu Druhá šanca. Dennú reality šou v takom prípade Markíza odštartuje v pondelok 5. septembra o 21:55.

Tento rok sa tak Farma dostane na obrazovky o týždeň neskôr, než v predchádzajúcich ročníkoch, ktoré pravidelne rozbiehala ešte na samom konci augusta.

Duely na piatky nevráti

Už klasicky bude denná farmárska reality šou na Markíze večery najmä v druhom pásme po hlavnom programe.

Vyraďovacie Duely ostávajú v klasickej podobe hlavného večerného programu od 20:30.

Markíza minulý rok zmenila Duelom Farmy vysielací deň.

Dlhodobo vyraďovací diel Farmy bežal v piatkovom prime-time, minulý rok však na konci leta došlo k bezprecedentnej situácii, keď mimoriadna sledovanosť očkovacej lotérie kompletne prekopala jesenné plány Markízy. Tá totiž uhýbala lotérii vysielanej v nedeľu presunom Superstar na piatkový večer týždeň pred jej štartom, duely Farmy takto zároveň narýchlo presúvala z piatka na soboty.

Vyraďovať sa na Farme bude v soboty aj tento rok.

Markíza po náhlej minuloročnej zmene ostáva verná zmene vysielacieho dňa Duelov a aj tento rok ich plánuje vysielať v sobotnom prime-time o 20:30.

Vlani sa jej s Farmou podarilo úspešne zatlačiť konkurenčnú talentovú šou Česko Slovensko má talent, s ktorou si vzájomne kradli divákov. Spravidla sa oba programy hýbali na úrovni 6,5 – 7 ratingov.

Talent a Farma sa v soboty opäť stretnú aj tento rok, Joj však zároveň so svojou hlavnou šou jesene pokryje aj štart Tvoja tvár znie povedome.

 


Tvoja tvár dostane pri štarte nečakaného súpera: Jojka presúva nástup ťažiskovej šou jesene!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor