Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza natrvalo pridala nový denný spravodajský formát! Predbehnúť sa snaží konkurenciu

Televízia po správach o 17. a 19. hodine pridala ďalšie denné stabilné spravodajstvo, nahradila ním týždne vysielané mimoriadne správy.

Markíza má od tohto mesiaca ďalší trvalý denný spravodajský formát.

Televízia po vypuknutí vojny na Ukrajine zaradila do svojho vysielania pravidelné Mimoriadne správy, ktoré vysielala v krátkej pár minútovej podobe okolo poludnia. Mimoriadne správy dokonca netradične priamo naplánovala do programu a avizovala ich aj vo svojich dlhodobých programových plánoch.

Markíza využila mimoriadne správy na vyskúšanie novej spravodajskej relácie, ktorú do vysielania zavádza už natrvalo.

Od mája premenovala obedné mimoriadne správy na Televízne noviny 12, ktoré tak doplnia podvečerné Prvé Televízne noviny o hlavné Televízne noviny.

Pred konkurenciou

Zaujímavosťou je, že sa Markíza snaží svojím novo zaradeným spravodajským formátom predbehnúť konkurenciu.

Dlhodobo komerčná Jojka v obednom čase vysiela spravodajstvo Noviny o 12, ktoré v minulosti doplnila taktiež verejnoprávna televízia so svojimi Správami RTVS. Obe relácie štartujú o 12:00.

Markíza svoje obedné správy zaradila už po prepuknutí vojny pravidelne na 11:55, čím predbiehala Joj s RTVS.

Po novom sa zároveň môže pripravovať na predĺženie stopáže relácie, keď ju plánuje z pôvodných desiatich minút vysielať v priebehu júna od 11:55 do 12:10.

Moderátorské presuny

Markíza v súvislosti s rozhodnutím ponechať poludňajšie spravodajstvo stabilne v štruktúre hlavnej televízie oznámila moderátorské presuny v jej spravodajsko-publicistických programoch.

Od 1. júna 2022 Markíza mení moderátorskú dvojicu Telerána, keď bude Matúš Krnčok po novom vysielať s doterajšou redaktorkou spravodajstva, Luciou Hlaváčkovou.

Krnčokova doterajšia spolumoderátorka Zuzana Čimová sa stane jednou z tvárí poludňajšej spravodajskej relácie Televízne noviny 12.

„Televízne noviny 12 vznikli ako pravidelná, každý pracovný deň vysielaná spravodajská relácia v pondelok 9. mája 2022. Napoludnie tak nahradili dovtedy nasadzované Mimoriadne Televízne noviny k situácii na Ukrajine. Moderátorský tím novej relácie teraz posilňuje Zuzana Čimová,“ informovala Markíza.

Čítať viac...
Nahor