Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza stavila na Kukučku všetko: Plánovala už druhú sériu!

Televízia neúspechom s Kukučkou prichádza o dlhodobý projekt.

Markíze nevychádza jeden z kľúčových projektov pre najbližšie obdobie. Kukučka sa podobne ako jej predchodca – Chlapi neplačú, mala stať dlhodobejším seriálom a podporou pre večerný program, no intenzívne pripravovaná a rovnako promovaná novinka nepriniesla svoje ovocie.

Televízia podľa našich informácií sa už teraz pripravovala aj na druhú sériu seriálu. Vyhliadky do budúcej jari sa však môžu ukázať ako predčasné. Seriál neuspel od štartu a hýbe sa okolo 20 % s ratingom okolo 4 – 4,5 %, čo je preň málo.

Markíza pritom pre úspech Kukučky chcela urobiť maximum. Neriskovala však a stavila na všetko overené. V seriáli využila aktuálne funkčné prostredie vidieka, na ktoré dávala z doterajších projektov vôbec najväčší dôraz, do seriálu tiež výraznejšie zapojila humor, rovnako zakomponovala ako jeden z ústredných motívov zápletku v podobe tajomstva, ktorá priniesla úspech už Divokým koňom v ich prvej sérii a najmä angažovala množstvo populárnych hereckých tvárí, čím navyšovala rozpočet pre seriál.

Kukučku Markíza zatiaľ ponecháva v programe. Dá sa očakávať, že do výroby nových častí minimálne nateraz investovať nebude, už v tejto chvíli je totiž seriál stratový. V obsadení konkuruje aj Búrlivému vínu, natáčala tiež v zahraničí, pričom takéto náklady do accessu sa televíziám vyplatia len v prípade veľkého úspechu projektov. Aktuálne úspešnejšia je však Joj, ktorá s nemálo nižším rozpočtom dokáže dosahovať lepšie výkony so šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Vďaka úspechu k tomu už natáča špeciálne epizódy, ktorými chce posilniť večer.

Pokiaľ sa Kukučka Markíze dnes už zázračne nepreberie, televízia bude musieť čoskoro siahnuť po zmene. Slabý výkon seriálu jej totiž znižuje výsledky v dôležitom čase a zároveň oslabuje nábeh pre Televízne noviny. Tie dosahujú aktuálne svoje najhoršie čísla v hlavnej sezóne vôbec. Dočasným riešením by sa pre televíziu mohol stať návrat Rodinných prípadov, ktoré vedeli uhrávať aj lepšie výsledky ako Kukučka, dlhodobo však ani tento seriál nemá takú silu, ako Markíza potrebuje. Najmä v konkurencii Mojej mamy sa často dostával do podpriemerov a padol aj na pozíciu dvojky na trhu.

Čítať viac...
Nahor