Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aké pôvodné seriály ponúkne Markíza v roku 2014?

Nový majitelia sa snažia znížiť náklady, čo sa pravdepodobne dotkne aj programu. Zatiaľ nie je isté, ktoré relácie by mohli z vysielania zmiznúť úplne, alebo ich postihne iba redukcia. Už teraz je však takmer isté, že aj nové vedenie televízie vsadí v roku 2014 na pôvodnú seriálovú tvorbu.

Podľa dostupných informácií bude Markíza v roku 2014 vysielať minimálne tri pôvodné seriály. Tretiu sériu seriálu Búrlivé víno, druhú sériu seriálu Chlapi neplačú a seriálovú novinku Doktori. O frekvencii nasadenia seriálov zatiaľ nebolo definitívne rozhodnuté.

Seriál Búrlivé víno si obháji nasadenie v prime time, jeho frekvencia može byť 3 až 4 krát do týždňa, pravdepodobne od pondelku do štvrtku. Obsadí tak zrejme aj stredajší slot relácie Modré z neba. Show programy, zábava a podobné typy relácií zrejme dostanú priestor cez víkend. Búrlivé víno teda bude pokračovať v podobnej frekvencii, je však pravdepodobné, že ho na konci roka 2013 a možno aj začiatkom roka 2014 čaká krátka prestávka.

Seriál Chlapi neplačú sa etabloval v dennom vysielacom slote o 17.50 hod. Ide o finančne náročný projekt, ktorý televíziu stojí možno aj trikrát viac ako predtým vysielaná relácia Bez servítky. V plánoch televízie zo Záhorskej Bystrice pre rok 2014 seriál Chlapi neplačú zostáva. Frekvencia jeho nasadenia zatiaľ nie je definitívne jasná, pravdepodobne by mohol obhájiť aktuálny slot, alternatívou môže byť aj presun do prime timu. Druhú sériu však diváci určite uvidia. Aj v tomto prípade môže dostať seriál niekoľko týždňovú prestávku vo vysielaní, ktorú by mohla vyplniť napríklať relácia Bez servítky s premiérovými časťami. Otázkou je, či prebiehajúci audit aktuálny plán nezmení.

Seriálovou novinkou Markízy pre rok 2014 by mal byť už aj na našej stránke avizovaný seriál Doktori. Podľa prvých informácií, by malo ísť o seriál uzavretých príbehov z kardiologického oddelenia nemocnice. Aktuálne sa seriál ešte nevyrába, rozhoduje sa o hereckom obsadení a s výrobou by sa mohlo začať ešte tento rok. Nasadenie seriálu je preto pravdepodobné najskôr od marca 2014, alebo až od jesene 2014. Doktori sa budú vysielať pravdepodobne iba raz do týždňa. Informácie sú však zatiaľ stále iba neoficiálne.

Markíza teda aj v roku 2014 staví predovšetkým na pôvodné seriály, ktorými v roku 2013 získala späť divákov.  K trom avizovaným seriálom by mohol pribudnúť ešte jeden, zatiaľ však nie sú k dospozícii dostupné informácie. Seriály by mali tvoriť základ vysielania televízie, súčasťou ponuky by však mala byť aj show raz do týždňa, pravdepodobne cez víkend (v hre je stále Modré z neba, ale v inovovanej podobe, pričom by sa počas sezóny show striedala s inými typmi show programov) a minimálne jeden až dvakrát do týždňa akvizičné filmy. V zálohe má televízia aj nové časti Zámeny manželiek, show Svokra a nové časti Bez servítky.  Informácie budeme postupne upresňovať a dopĺňať.

Čítajte aj: Sultán na Doma končí. Nahradí ho kriminálka.

Zdroj: redakcia MediaBoom.sk

Čítať viac...
Nahor