Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa budúci rok vráti ku klasickej talentovej šou, novú Superstar odštartuje na jar!

Televízia avizovala pokračovanie najznámejšej speváckej šou, prinesie ho už v najbližšej sezóne.

Superstar sa po vyše dvojročnej prestávke vráti. Dosiaľ posledný ročník speváckej šou priniesli Markíza a Nova na jeseň 2015, kedy sa z víťazstva tešila slovenská speváčka Emma Drobná. Tá patrí dodnes, podobne ako napríklad víťaz šou z roku 2011 Lukáš Adamec, k pravidelným tváram Markízy.

Superstar prinášajú Markíza s Novou v nepravidelných intervaloch, pričom v týchto mesiacoch naznačili pokračovanie šou v budúcom roku. Podľa našich informácií Markíza s piatym federálnym ročníkom Superstar počíta už pre najbližšiu jar. Potvrdzovať to môže spustenie veľkého náboru speváckych talentov do šou, ktorý televízia odštartovala prvým televíznym kastingovým spotom.

Kastingy do Superstar 2018 by sa mali podľa našich informácií začať konať v októbri. Televízie budú následne vyhľadávať talenty po oboch krajinách. So samotným nakrúcaním môžu začať na prelome rokov, dve jarné série federálnej Superstar štartovali Markíza s Novou pravidelne vo februári.

V tejto fáze príprav speváckou šou zatiaľ nie je známe žiadne moderátorské ani porotcovské obsadenie. Návrat Superstar v roku 2015 bol dôvodom, pre ktorý sa Markíza rozhodla zabojovať o získanie Martina „Pyca“ Rauscha, ktorý bol v tom čase usadený na Kolibe. Pre Joj odmoderoval štyri série Česko Slovensko má talent, priame prenosy Slávika či jeden ročník X Factoru. Joj sa snažila Pyca udržať aj pre piaty ročník Česko Slovensko má talent, Markíza ho nakoniec do Superstar preplatila. Joj tak musela pristúpiť k novej podobe Talentu, keď kompletne vymenila moderátorov a upravila porotcovské zloženie, nový Talent jej však po ročnej pauze výrazne v sledovanosti posilnil a v súboji na diaľku v rovnakej sezóne porazil Superstar.

V roku 2015 zmenila podobu aj Superstar, Markíza s Novou predstavili jej novú Superstar. Televízie napodobnili výpravný nemecký model speváckej šou, do popredia sa dostali príbehy súťažiacich, vyraďovacie fázy prebiehali v exteriéroch. Pribudla tiež aplikácia, prostredníctvom ktorej mohli diváci rozhodovať o osude súťažiacich. Šou navyše sprevádzal už len jeden moderátor, k Pycovi až v živých kolách pribudla česká kolegyňa Jitka Nováčková. Jej účinkovanie však dopadlo katastrofou.

Čítať viac...
Nahor