Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza reaguje na silu predvolebných diskusií: Stiahla premiéru Chart Show, uvoľňuje priestor Jednotke!

Vo štvrtok popri prvej finálovej superdebate na Joj tvrdo prepadla, v stredu, kedy prebehne posledná predvolebná debata, si tak pošetrí premiérovú Chart Show.

Predvolebné televízne vysielanie vykazuje tento rok mimoriadnu silu. Iba uplynulú nedeľu 16. februára zlomila verejnoprávna nedeľná debata O 5 minút 12 desaťročný rekord, keď zaznamenala mimoriadne silný podiel 41,8 % pri celkovo 605-tisíc divákoch počas nedeľného obeda. Rekordom sa k nej minulý štvrtok 20. februára pridala Joj so svojou debatou Na hrane, ktorá ponúkla prvú zo série finálových veľkých večerných predvolebných debát hlavných lídrov najsilnejších politických strán. Na hrane dosiahlo rekord od štartu, debatu trvajúcu až k polnoci sledovalo 489-tisíc divákov s podielom 31,9 %.

Práve táto debata večer dokázala prevalcovať všetky ostatné programy. Markíza mala skončiť s nižším ako tretinovým podielom pod deviatimi percentami, čo len dokazuje valec predvolebných debát pred tohtoročnými parlamentnými voľbami.

To má byť dôvodom, prečo Markíza najbližšiu stredu neodvysiela premiérovú Chart Show. Aj keď v pôvodne publikovaných programových plánoch s premiérou aj v stredu 26. februára rátala, nakoniec vyťahuje reprízový diel z mája 2018, ktorý sa nesie v znamení latino hitov. Hosťom je v ňom aj partner moderátorky Adely Vinczeovej, Viktor Vincze, a hudobne latino hviezda Alvaro Soler.

Práve na stredu 26. februára je naplánovaná záverečná a vôbec najväčšia televízna superdebata pred parlamentnými voľbami. V celovečernej až trojhodinovej diskusii sa na Jednotke od 20:15 voči sebe stretne deväť lídrov v prieskumoch najsilnejších politických subjektov. Pôvodne, už aj podľa oficiálneho harmonogramu, sa v poslednej debate malo stretnúť sedem zástupcov strán, neskôr RTVS navýšila počet na deväť, vďaka čomu sa do poslednej najsledovanejšej debaty zmestí aj SNS, ktorá do kresla generálneho riaditeľa verejnoprávnej televízie pretláčala jej súčasného šéfa Jaroslava Rezníka.

Markíza tak neobetuje premiérový diel Chart Show v konkurencii debaty, ktorá, podľa všetkého, bude stredajšiemu večeru dominovať. Už aj bez takejto konkurencie sa šou Adely Vinczeovej tento rok v stredy nedarí, zväčša sa hýbe okolo alebo pod priemermi Markízy pod siedmimi ratingami.

Čítať viac...
Nahor