Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Zaujímavosti

Markíza už od pondelka škrtá vysielanie hlavnej telenovely Cennet: Takýto je dôvod!

Markíza vyškrtala takmer všetok premiérový program z hlavnej stanice, ku škrtom už pristúpila aj na menšej Doma.

Okresávanie premiérového programu na Markíze pokračuje. Televízia v ostatných dňoch stopla v štruktúre okrem Superstar všetky premiérové programy a náhlymi zmenami stiahla z vysielania čerstvo rozbehnuté nové seriály Červené pásky, Pán profesor, nové časti Susedov, Hornej Dolnej aj Oteckov, zastavila štart novej série šou Dvaja na jedného aj dovysielanie premiér seriálu Kameňák.

Televízia sa v škrtaní nezastavuje ani ďalej. V uplynulých dňoch Markíza rozhodla o výraznom zoškrtaní vysielania jej ťažiskového programu na menšej Doma, ktorým sú už roky od 20:30 premiérové telenovely.

Iba na konci marca pritom Doma rozbehla vysielanie novej tureckej telenovely Cennet, ktorú po týždni vysielania neštandardne oseká. Televízia bude od pondelka 6. apríla nateraz pravidelne ponúkať miesto dvoch častí už len jednu so začiatkom o 20:30 a miesto ôsmich dielov tak za týždeň odvysiela len polovicu.

Markíza aj týmto spôsobom reaguje na súčasnú koronakrízu, ktorá výrazne postihla aj médiá. Tým rapídne padajú príjmy a medzi televíziami práve Markíza urobila najradikálnejšie programové škrty a nastúpila k tvrdému šetreniu.

Dôvodom škrtov seriálu Cennet mohla byť aj plošne zastavená produkcia nielen nových dielov seriálov a relácií ale aj dabingových výrob. Nie je vylúčené, že televízia nemá nadabovaný celý seriál.

Štúdiá už však dnes hlásia pri striktných režimoch obmedzené obnovenie výrob dabingu a čiastočné reštartovanie dabingovej produkcie. Pre televízie je to kľúčové, nakoľko už teraz nemôžu vyrábať nové časti programov a budú čoskoro musieť siahať po reprízach, takýmto spôsobom by mohli prísť aj o možnosť vysielať niektoré premiérové filmy, ktoré ešte nadabované nemajú.

Na trhu sa rovnako objavujú aj snahy o výnimočné pokračovanie aj v televíznych výrobách. Joj tieto dni ohlásila, že v prísnych obmedzených podmienkach natočila nové diely Moja mama varí lepšie ako tvoja, vďaka čomu premiéry odvysiela aj od pondelka 6. apríla, nakrúcala tiež nové časti Inkognita, ktoré po prvýkrát muselo prebehnúť bez divákov. Televízia tiež dotáčala magazíny Nové bývanie a Na chalupe, v obmedzenom režime bez divákov pokračuje aj vo vysielaní zábavnej relácie Sedem.

Čítať viac...
Nahor