Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Takto bude vyzerať komediálny nástupca Hornej Dolnej! So štartom môže Markíza prekvapiť (foto)

Markíza prvýkrát oficiálne predstavila nový komediálny seriál Chatári, ktorý na jeseň vo vysielaní nahradí zrušenú Hornú Dolnú.

v priebehu júna portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o príprave nového komediálneho seriálu, ktorý má vo vysielaní Markízy túto jeseň nahradiť zrušený dlhoročný seriál Horná Dolná.

Ako sme informovali, ide o seriálovú novinku Chatári, ktorá vychádza z originálnej českej série Osada vysielanej na Českej televízii. Tá sa u našich susedov prvýkrát predstavila vlani na jeseň, pričom budúci rok dostane druhú sériu.

Medzičasom sme ako prví informovali aj o obsadení pripravovanej novinky.

Tvorcovia Chatárov chcú staviť na rovnaký recept, ako predchádzajúca Horná Dolná, ktorú televízia postavila na známom vidieckom prostredí, rôznorodých charakteroch a najmä, mimoriadne nabitom hereckom obsadení, ktorým mala strhnúť pozornosť divákov.

Markíza aktuálne po prvýkrát predstavuje novinku Chatári oficiálne.

„Chatári sú oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií. Natáčaný je podľa úspešnej českej predlohy s názvom Osada z pera jedného z najúspešnejších tamojších scenáristov Petra Kolečka. Jeho slnkom zaliatou, až prázdninovou atmosférou pravidelne otriasajú konflikty, ktoré sú zdrojom situačného slovného humoru,“ uvádza televízia.

Na novom komediálnom seriáli bude pracovať pôvodný režisér Hornej Dolnej – Tomáš Jančo, ktorý sa tentokrát plne podpíše pod scenáre Chatárov, zároveň je ich kreatívnym producentom.

Režisérsky na Chatároch pracuje Zuzana Marianková, ktorá režírovala tiež Hornú Dolnú, a známy herec Ondrej Hraška, ktorý s Mariankovou režíroval aj seriál Šťastní vs. Šťastní. Diváci ho ako herca môžu poznať ešte z Paneláku, kde hral postavu Mareka Bajzu – najstaršieho syna Mariána Miezgu.

Odštartovať môžu už v septembri

Markíza Chatárov potvrdzuje do vysielania túto jeseň.

Oficiálne nasadenie zatiaľ neprezrádza, aktuálne však má zaplnené všetky večery vo svojom týždni. V pondelky bude vysielať seriál Druhá šanca, v utorky Pána profesora, stredy Extrémne premeny a štvrtky novinku Výnimočná Nikol.

Chatári dostanú celkovo 13 epizód, ktoré bude chcieť Markíza odvysielať ešte na jeseň.

Najkratším zo štvorice spomínaných už nasadených projektov je Výnimočná Nikol, ktorá dostane od septembra spolu 8 epizód. Ani po jej odvysielaní by však Markíza všetky epizódy Chatárov na jeseň odvysielať nestihla. Musela by nimi napríklad nahradiť v druhej polovici jesene aj Pána profesora a vysielať ich tak dvakrát do týždňa.

Aj aktuálne oficiálne predstavenie Chatárov Markízou naznačuje, že sa vo vysielaní môžu objaviť už v septembri.

V takom prípade by ich mohla umiestniť na piatkové večery.

V nich nateraz prekvapivo avizuje od 20:30 reality šou Farma. Tú pritom v hlavnom vysielacom čase chce uvádzať naďalej aj v soboty, kde druhý rok po sebe bude vysielať vyraďovacie Duely.

V priebehu sezóny sa tak práve Chatári môžu objaviť v piatky a zosunúť Farmu do jej prirodzeného druhého pásma na 21:50.

Markíza už potvrdila, že tento rok plánuje farmársku reality šou v dennom vysielaní ponúkať odlišne, ako vlani – a to v pondelky, utorky, štvrtky a piatky po hlavnom programe. V sobotu ostávajú od 20:30 Duely. Vlani Farma bežala v druhom pásme v stredy a nevysielala sa v piatky.

Zaujímavosťou je, že práve v piatkovom prime-time Markíze definitívne prestala fungovať komediálna Horná Dolná.

Tá sa ešte do minulej jesene vysielala stabilne vo štvrtky, Markíza ju na piatky presunula od tohto roka. Historicky prvýkrát práve v piatkové večery Horná Dolná tvrdo prepadávala a zakrátko Markíza oznámila jej koniec.

Postavy seriálu Chatári

„Diváci si budú môcť vychutnať komediálny pohľad na partiu svojských ľudí, ktorí majú svoje nádeje a sny, rôzne tajomstvá a snažia sa spoločne zvládnuť jeden cieľ, ktorý ich spája: zúfalo sa snažia cítiť dobre a relaxovať v prírode po náročnom pracovnom týždni. Sú rozhodnutí byť v pohode, aj keď sú vystresovaní ako čert, nahnevaní, deprimovaní alebo zranení,“ sľubuje Markíza.

V seriáli sa objavia viaceré svojské postavy.

Nepraktický ítečkár, ktorý sa nevie zaobísť bez internetu, nezávislá spisovateľka ľúbostných príbehov pre ženy; milionári, ktorí predstierajú, že sú chudobní; milovník života v divočine, ktorý je v skutočnosti pod papučou, či otec rodiny, ktorý sa rozhodol, že zmyslom jeho života je byť ortodoxným židom,“ predstavuje televízia niektoré z nich.

„V malej chatovej osade sa diváci zoznámia s rôznymi postavami, ktoré spolu cez víkendy fungujú ako komunita s vlastnými pravidlami a zákonmi, s jedinečnou hierarchiou a mocenským reťazcom a s vlastnými skrytými tajomstvami. Kvôli predsudkom, láske či prijatiu ostatných musia zdolať množstvo prekážok,“ dodáva televízia.

Markíza zároveň potvrdila všetky mená Chatárov, ktorých chce nabiť silnou hereckou zostavou.

„Diváci sa môžu tešiť na špičkové herecké obsadenie, plné silných mien,“ hovorí Markíza.

V seriáli hrajú Diana Mórová, Mária Schumerová, Marko Igonda, Jana Kovalčíková, Braňo Mosný, Barbora Švidraňová, Zuzana Kubovčíková Šebová, Vlado Kobielsky, Helena Krajčiová, Maroš Kramár, Marta Sládečková, Sväťo Malachovský, Ivan Romančík, Marián Miezga a ďalší

Vizitka seriálu Chatári
Žáner: rodinný seriál
Počet epizód: 13
Minutáž: 50´
Kreatívny producent: Tomáš Jančo
Producent: Peter Núñez
Producentka TV Markíza: Alexandra Dubovská
Výkonná producentka: Marianna Heinz
Scenár: Tomáš Jančo
Réžia: Zuzana Marianková, Ondrej Hraška

Čítať viac...
Nahor