Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza s Farmou prekročila hranice! V stredajšej repríze vystrihla sex a násilie (ukážka)

Markíze v reality šou prechádza stále viac, najnovšie publikované zábery z večerného vysielania narýchlo vystrihla.

Najdlhšie vysielaná reality šou na Slovensku Farma sa už viac rokov nesnaží skrývať svoj hlavný zámer v tradíciách či živote našich predkov.

Markíza v posledných rokoch prešla od pôvodnej podoby Farmy k mnohým moderných výdobytkom a stávke na priamočiaru reality šou, ktorá stavia svoj obsah primárne na konfliktoch, rozdelení hráčov, ešte viac posilnenej dávke alkoholu, šteklivých záberov a sexuálnych scén.

Najnovšie Markíza už aj na vlastné pomery prestrelila, keď zábery z reality šou narýchlo vystrihovala.

 


Farmu čakajú posledné týždne: Poznáme plánovaný dátum finále 12. série!Čítajte →

Udialo sa tak po odvysielaní pondelňajšieho vydania zo 16. novembra, ktoré po Susedoch začínalo už okolo 21:30.

Markíza hneď na začiatku epizódy, ktorú vysielala dostupnú divákom od 12 rokov, ponúkla tradičný pohľad na opitých súťažiacich, medzi ktorými opäť začalo dochádzať k hrubým urážkam, ktoré vyeskalovali až do násilia. O konflikte informovali Topky, keď na mol opitý súťažiaci Vladislav Nikolayev sotil do o generáciu mladšej hráčky Sáry Adamčíkovej.

Následne Markíza ponúkla zábery zo stodoly sluhov, z ktorej bez zábran odvysielala sex mladých farmárov spomínanej Sáry a Erika Zahorjana.

Markíza si však za odvysielanými zábermi aj pre mladých divákov nakoniec nestála.

Televízia zo stredajšej reprízy pondelňajšej epizódy vystrihla rovno celú časť z úvodnej pasaže, od konfliktu až po sex. Z hľadiska zákona však nie je rozhodujúce, či Markíza odvysielala zábery popoludní alebo večer, rozhoduje piktogram, s ktorým program uvádzala.

Ukážka záberov odvysielaných po 21:30, ktoré televízia z reprízy vystrihla

Nakoľko v premiére odvysielala násilnosti a sexuálne scény aj pre 12-ročných po deviatej večer, môže jej hroziť pokuta. Rovnako ponúkala obsah aj na webe, ktorý však regulátor dlhodobo nesleduje.

Rada pre vysielanie a retransimisiu všeobecne v regulácii vysielania Farmy v ostatných rokoch výrazne poľavila.

Napriek tomu, že pri iných programoch televíziám vyčíta vulgárnosti, obscénnosti či sexizmus nevhodný divákom starším ako 12 rokov, na Farme divoké dianie Markíze prechádza, pričom televízia obsah reality šou nezmiernila, mnohokrát je to práve opačne.

Kým pred rokmi Markíza čelila v rámci Farmy práve za takýto obsah vysokým pokutám a vážnym dôsledkom, keď niekdajší predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Miloš Mistrík otvoril debatu rovno o zastavení jej vysielania, v ostatných rokoch pokuty za Farmu pri rovnakom type obsahu slabnú či dokonca dosahujú len minimálne hodnoty napriek extrémnostiam. Šou pritom beží 10 rokov a pri opakovaných porušovaniach zákona regulátor hrozí rastúcimi pokutami.

Čítať viac...
Nahor