Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Markíza pripravuje nové posily programu: O mesiac chce odštartovať ďalšiu novinku!

Televízia sa musí akútne zamerať na podvečer, do prime-time chystá v najbližších týždňoch ďalšie dve novinky.

Markíza sa po odchode z antény snaží divákov využívajúcich DVB-T presvedčiť jej programom a pritiahnuť ich k sebe na jednu z platených platforiem. Televízia k nalákaniu využíva rôzne kampane, medzi ktoré koncom minulého roka pribudli aj kompiláty na pôvodnú tvorbu a najväčšie filmové premiéry. Zároveň sa snaží plniť štruktúru hneď skraja roka premiérovým programom.

Televízia však už v prvom týždni nového roka zaznamenáva neúspechy, na ktoré musí reagovať. Podvečer jej absolútne nevyšiel návrat Kolesa šťastia, ktoré sa najnovšie prepadlo až pod 10 %. Relácia pritom vykazuje hlboko podpriemerné čísla už od celebritných návratov z decembra, nejde tak o výkyv. Markíza takto podľa všetkého expresne siahne po náhrade, k dispozícii má hlavne sériu jej scripted seriálov Rodinné prípady, Susedské prípady aj novinku Policajné prípady. Najmä Rodinné prípady ťahali Markízu v minulom roku nahor počas dňa, pri početnom nasadení dosahovali priemerné až vyššie nadpriemerné výkony. Susedské prípady sa zas ujali práve o 18. hodine na prelome jarnej sezóny a letných prázdnin.

Markíza sa musí zamerať aj na Hviezdnu párty, ktorá pokrivkávala už s prvými časťami na jeseň. Prvý diel v novom roku výrazne neuspel, keď padol pod 15 %. S reláciou televízia ráta na štvrtkové večery o 21:40, pokiaľ výrazne nezvráti klesajúci trend, bude ju musieť nahradiť.

Už teraz sú pritom známe ďalšie dve novinky, ktoré plánuje Markíza uviesť v najbližších týždňoch. Od Silvestra kampaňuje nový komediálny western Divoký Zapadákov, ktorý odštartuje čoskoro, budúci mesiac zároveň ráta s nasadením novej doku reality šou Baby Boom. Rodinná dokumentárna séria, ktorá mapuje príchod nového života na svet, by sa podľa prvých plánov Markízy mala usadiť na utorky. Nahradiť teda môže Šťastný domov, ktorý má obmedzený počet častí.

baby-boom

O novinke Baby Boom
Baby Boom je unikátna rodinná dokumentárna séria, ktorá divákom sprostredkúva jedinečný zázrak príchodu nového života na svet. Originálny formát s pôvodným názvom One Born Every Minute vznikol v roku 2010 vo Veľkej Británii a okam-žite si získal televíznych divákov aj odbornú verejnosť. Ešte v rovnakom roku vyhral prestížnu cenu BAFTA (Britská akadémia filmového a televízneho umenia) za najlepšiu realistickú sériu a nasledujúca druhá sezóna získala v roku 2011 nomináciu.

Baby Boom zachytáva jedinečný pohľad na počiatok života, a tiež neopakovateľné chvíle, ako sa to všetko skutočne deje. Môžete sa tešiť na dramatické, emocionálne a často i vtipné momenty, ktoré súvisia s narodením nového človeka, či už očami budúcich rodičov a ich priateľov, alebo z pohľadu profesionálnej práce nemocničného personálu. Séria sa natáča priamo v pôrodnici
v Galante za asistencie odborníkov.  Každý človek na tomto svete je jedinečný, rovnako ako jeho osobitý životný príbeh. Séria prinesie mimoriadne zaujímavé a emotívne príbehy neopakovateľnej, vytúženej radosti ľudí, ktorí sa práve stali rodičmi.

Čítať viac...
Nahor