Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza prekopáva program, do prime-time zaraďuje sériu mimoriadnych relácií! S prvou vystrelila do výšin

Televízia, zdá sa, začína s preventívnym radikálnym šetrením epizód svojich programov, kritickú situáciu však vykrýva zaraďovaním mimoriadnych relácií ku koronavírusu, s ktorými môže dosahovať oveľa vyššiu sledovanosť.

Markíza kompletne prekopáva svoj program. Situácia ohľadom koronavírusu komplikuje televíziám situáciu s prípravou a vysielaním programov, z ktorých sa im po čase môžu minúť už pripravené epizódy.

Zdá sa pritom, že Markíza sa tento týždeň rozhodla nabehnúť do veľkého šetriaceho módu, v ktorom začne šetriť epizódy svojich seriálov. Na tento štvrtok zaradila na 20:30 Mimoriadnu reláciu ku koronavírusu s Petrom Pellegrinim a Denisou Sakovou, pričom úplne škrtla z vysielania premiéru Hornej Dolnej, ktorú by inak mohla zaradiť s posunom o 21:15.

Podľa prvých informácií sa pritom situácia môže o týždeň zopakovať a Horná Dolná by tak mohla chýbať druhý týždeň po sebe. Markíza opäť avizuje odvysielanie Mimoriadnej relácie, a to rovno vopred na budúci štvrtok.

Mimoriadnu reláciu zaraďuje Markíza aj na tento piatok o 20:30, kedy ale nemusí mať záujem šetriť pripravené časti Dobre vedieť. Tento piatok totiž mala odvysielať po zmene programu poslednú premiérovú epizódu, nakoľko od budúceho týždňa v reakcii na štart veľkej šou Joj Zlatá maska vyťahuje premiérové filmy. Markíze sa ale v piatky s vysielaním Dobre vedieť vôbec nedarilo a tento týždeň tak šou odsunie za 21. hodinu. V mimoriadnej relácii s Michalom Kovačičom budú diskutovať Igor Matovič a Marek Krajčí ako prípadný budúci minister zdravotníctva.

Markíza pritom húfne zaraďuje mimoriadne spravodajské programy do prime-time aj pre ďalší týždeň. Ako sme vás informovali, nasadzuje ich aj na najbližší pondelok a utorok o 21:30, kedy tak nechá hlavný večerný priestor o 20:30 rozbehnutým novým seriálom. Pre mimoriadnu situáciu dokonca škrtá z programu nové časti Susedov, ktoré budúci týždeň vôbec neodvysiela, miesto nich na 20:30 vysúva seriál Pán profesor. V utorok o pol deviatej pokračujú Červené pásky.

So šetrením epizód začala Markíza aj v prípade denného seriálu Oteckovia, kde jej reálne hrozí zastavenie výroby, nakoľko je celý seriál postavený na malých detských hrdinoch. Deťom bola pritom štátom zrušená výučba a nariadené zotrvanie doma. Pri Oteckoch začína Markíza so škrtením vysielania premiérových častí, tento piatok nový diel úplne škrtá, miesto neho zaraďuje Rodinné prípady. Viac v tomto článku.

Markíze kritický stav, pri ktorom šetrí epizódy seriálov, môže ale vyniesť, naopak, výrazne zlepšenie sledovanosti. Prvá večerná mimoriadna relácia s Pellegrinim a Sakovou zaznamenala rekordný rating 15,7 % s podielom 36,2 %, pričom o relácii televízia začala informovať len poobede. Celkovo si reláciu pozrelo 743-tisíc divákov.

Markíze pomohol aj samotný fakt, že jej rapídne rastie v týchto dňoch sledovanosť Televíznych novín, v ktorých taktiež na vysielanie mimoriadnej relácie upozorňovala. Televízne noviny jej dosiahli prakticky rovnakú sledovanosť so 742-tisíc divákmi, čím prepísali tohtoročné rekordy, platilo to aj o komerčnej cieľovke, kde vystrelili na rating 14,3 % s podielom 36,1 %.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %

Čítať viac...
Nahor