Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Markíza začína so šetrením epizód Oteckov! V piatok ich operatívne vynechá

Markíza tento piatok neodvysiela nový diel denného seriálu Oteckovia. Televízia seriál sťahuje z piatkového vysielania náhle deň pred plánovanou premiérou novej časti, ktorej vysielanie presúva na pondelok. Miesto Oteckov zaraďuje Rodinné prípady.

Televízia o dôvode zmeny neinformovala, môže však za ňou stáť aj aktuálna kritická situácia s epidémiou koronavírusu, ktorá ochromuje aj televízne vysielanie. Televízie začínajú stále viac okresávať výroby, zavádzať obmedzenia pri nakrúcaní či rovno rušiť naplánované výroby programov.

Pri dennom seriáli, ktorého tempo výroby je intenzívne a nakrúcanie prebieha len s určitým časovým odstupom, je momentálny stav pre jeho plynulé pokračovanie kritický. O to viac, že hlavnými postavami v Oteckoch sú deti, ktorým je plošne na Slovensku rušená výučba v školách a nariadené zotrvanie v domácnosti.

Aj z tohto dôvodu sa môže nakrúcanie Oteckov komplikovať či byť na istý čas aj pozastavené. Televízia tak zavádza šetrenie epizód, ktorých pravidelne míňa päť do týždňa. Pre túto chvíľu vynecháva z piatich dielov jeden.

Čítať viac...
Nahor