Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potvrdzuje prípravy nového seriálového projektu: Opäť hľadá mladých hercov aj neopozerané tváre!

Seriálový boom pokračuje.

Markíza aj Joj sa rozbehli v príprave seriálových projektov, ktorých aktuálne majú v zálohe hneď niekoľko. Iba generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, priznal, že či už v príprave alebo čakajúcich na nasadenie je vyše desať seriálov, medzi ktorými je viacero noviniek.

Ani Markíza nezaostáva a v súčasnosti každý rok nasadzuje nové projekty. Vlani ich vyskúšala rovno štyri, keď spoločne s Oteckami uviedla aj neúspešnú sériu Detektív Dušo, vlažné Milenky, ale aj najúspešnejšiu jesennú novinku Sestričky.

Tento rok už Markíza skôr ťaží z minuloročných úspechov a v nasadzovaní noviniek poľavila. Medzi reláciami nevytiahla žiadnu a v rámci seriálov na začiatku roka nasadila ambicióznejší komediálny seriál Autoškola, ktorý však skončil neúspechom.

Ako sme vás však už skôr informovali, televízia popri príprave nových častí Sestričiek, Oteckov, Susedov aj Hornej Dolnej pracuje na ďalších projektoch, čo Markíza aj sama potvrdzuje. Najnovšie do nového seriálu spustila televízny kasting, pričom opäť sa bude chcieť zviesť na aktuálnej vlne úspešnosti mladých hercov.

Televízia totiž dáva príležitosť tínedžerom od 14 rokov, zároveň hľadá mladých hercov do veku 25 rokov. Priestor dostanú práve v seriálovej novinke, do ktorej televízia hľadá neopozerané tváre a v prípade nájdenia výraznejšieho talentu by mu mohla dať v novom projekte aj väčší priestor.

Markíza už pritom dlhodobo nabáda verejnosť k prihlasovaniu nádejných detských talentov, ktoré by mohla zakomponovať do svojich projektov. Práve deti sa stali kľúčom k úspechu televízií, vystrelili ako Joj so seriálmi Naši alebo Prázdniny, tak rovnako Markízu pri Oteckoch. Trend nástupu obľúbenosti detských hercov bol pritom zjavný už skôr, keď sa popularite tešili detskí hrdinovia v denných sériách Panelák, Búrlivé víno, Divoké kone aj Chlapi neplačú.

Čítať viac...
Nahor