Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza potvrdzuje ďalší útok: Po prvýkrát potiahne reality šou aj cez sviatky!

Markíza potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk, zverejnila ďalšie detaily.

Návrat kontajnerovej šou Big Brother sa skutočne blíži.

Ako portál Mediaboom.sk informoval, Markíza by mala novú verziu svetovo vôbec najznámejšej reality šou odštartovať už budúci mesiac, pričom neskorý nástup sa premietne aj do unikátneho vysielania na prelome rokov.

Zatvorení cez Vianoce

Markíza si pritom plánuje vyskúšať nový experiment, ktorým chce ťažiť z lukratívneho koncoročného obdobia.

Portál Mediaboom.sk už v minulosti naznačoval, že štartom reality šou uprostred novembra môže televízia zamýšľať jej potiahnutie aj počas Vianoc až do nového roka.

Big Brother sa skutočne stane prvou reality šou na Slovensku, ktorá sa bude nakrúcať a vysielať počas dvoch rokov – od konca jesene 2023 do začiatku roka 2024.

Markíza tak chystá unikátny krok v podobe mimosezónnej reality šou, od ktorej si sľubuje využiť atraktívne vianočné obdobie.

Práve počas Vianoc je pri rôznych obrazovkách vôbec najviac divákov v celom roku.

Líder im teraz dá produkt, aký doposiaľ v tomto období sledovať nemohli. Očakávať tak môže nielen udržanie predplatiteľov, ale aj získanie ďalších.

Televízie bežne od konca decembra do januára vysielajú sviatočný a archívny program, investície rozbiehajú naplno vo februári a marci.

Dátum štartu a finále Big Brother

Česko-slovenská verzia Big Brothera je cielenou reality šou Markízy a Novy na vykrytie udržanie predplatiteľov Voyo medzi hlavnými sezónami.

Televízie už neraz naznačili, že ich hlavným zdrojom predplatiteľov sú seriály a práve reality šou, ktoré sa snažia ponúkať čo najviac mesiacov v roku. Snažia sa tak eliminovať „hluché“ obdobie, počas ktorého by mohlo dôjsť k odlivu platiacich užívateľov Voyo.

Big Brother definitívne odštartuje v pondelok 13. novembra.

Ako je už známe, primárne sa bude vysielať na platforme Voyo, televízia však potvrdzuje informácie nášho portálu a o deň neskôr bude epizódy uvádzať aj do televízneho vysielania – primárne pôjdu okolo 23. hodiny na obrazovke Markízy, prípadne neskôr, vysielať sa budú aj na menšej Doma.

Šou sa bude vysielať denne – a teda od pondelka do nedele sedem dní v týždni.

V soboty sa budú vysielať priame prenosy, počas ktorých budú diváci rozhodovať o tom, kto dom „Veľkého brata“ opustí. Okrem Voyo pôjdu prenosy aj v televíznom vysielaní na spomínanej menšej stanici Doma.

Big Brother potrvá necelé tri mesiace.

Markíza potvrdila, že reality šou bude vysielať v priebehu 9 týždňov – pri štarte 13. novembra 2023 sa finále očakáva v sobotu 13. januára 2024.

„Formát Big Brother aktuálne prežíva hneď v niekoľkých teritóriách svoje znovuzrodenie a ideálne zapadá aj do profilácie našej streamovacej služby Voyo. Na český a slovenský trh prinášame úplne novú generáciu tohto unikátneho sociálneho experimentu, ktorý ponúkne nefalšované emócie, napätie i drámu. Veríme, že bude diváčky a divákov naša verzia tohto celosvetového reality hitu baviť,“ povedala programová riaditeľka Markízy a Novy Silvia Majeská.

Detaily 1. série Big Brother Česko Slovensko

Diváci budú mať možnosť dianie v dome sledovať denne.

Súťažiacich bude snímať 58 kamier, ktoré pôjdu nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni.

O víťazstvo zabojuje celkovo 16 súťažiacich, ktorých televízia vybrala prostredníctvom kastingu.

Spolubývajúci v dome Big Brothera majú zakázaný akýkoľvek kontakt s vonkajším svetom. Súťažiaci počas svojho pobytu nikoho neuvidia ani nebudú počuť, dokonca od momentu, keď vstúpia do domu, neprídu vôbec do kontaktu ani s členmi štábu.

„Jediným spojením medzi svetom a spolubývajúcimi je Big Brother a jeho slovo je zákonom domu. Akékoľvek porušenie povedie k okamžitému trestu,“ uvádza televízia.

Markíza a Nova k reality šou spustia špeciálnu aplikáciu, prostredníctvom ktorej budú môcť diváci aj hlasovať.

„Unikátne budú sobotné priame prenosy, ktoré ponúknu udalosti v súvislostiach a najmä v nich na základe diváckeho hlasovania v špeciálnej aplikácii budú postupne vypadávať jednotliví súťažiaci. O vysťahovaní z domu budú rozhodovať výhradne diváci, avšak Big Brother má pri porušení pravidiel právo vylúčiť alebo spolubývajúceho nominovať na vylúčenie. Aplikácia bude tiež rozhodujúca pri voľbe víťaza vo finálnej epizóde.“

Výber víťaza bude iba na divákoch.

„Víťazi Big Brother sú vždy volení samotnými divákmi. Všeobecne platí, že ide o veľmi silné osobnosti s rôznymi sociálnymi aj fyzickými zručnosťami, vďaka ktorým to dotiahnu až do konca hry. Rozhodujúce je vždy, ako majú spolubývajúci nastavené svoje hodnoty, ako ich prejavujú a obhajujú, aké majú stratégie a na základe toho potom diváci rozhodnú, kto si zaslúži vyhrať a odnesie si finančnú odmenu,“ uviedla kreatívna producentka projektu Eva Krutáková.

Zdroj: TS Markíza

Čítať viac...
Nahor