Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza po 18 rokoch vzkriesi reality šou Big Brother! Odštartuje už tento rok

Fenomén kontajnerových reality šou zo začiatku tohto milénia sa po dvoch desaťročiach vracia. 

Matka všetkých kontajnerových reality šou Big Brother sa vracia na Slovensko.

Markíza aktuálne potvrdila prípravy novej podoby tejto šou v spolupráci s televíziou Nova, s ktorou uvedie prvú česko-slovenskú verziu.

Na Slovensku sa jediná séria reality šou Big Brother vysielala od septembra do decembra roka 2005, v Česku prebehla v rovnakom čase, no odštartovala ešte v auguste.

Predstavia novú generáciu šou

Markíza a Nova sľubujú, že divákom predstavia novú generáciu tejto reality šou.

„Podstata šou Big Brother sa dnes premieta do nespočetného množstva ďalších formátov po celom svete, pričom samotný formát Big Brother aktuálne prežíva hneď v niekoľkých teritóriách svoje znovuzrodenie. Na český a slovenský trh tak prinášame novú generáciu tohto programu, ktorý nikdy nebol viac relevantný, než v súčasnosti, keď sociálne siete zásadne zmenili spôsob vnímania súkromia. Naša verzia Big Brother prinesie nové prvky šou a veríme, že bude diváčky a divákov baviť,“ povedala programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova Silvia Majeská.

Obe televízie aktuálne spustili kasting do vynovenej verzie Big Brothera.

„Hľadáme zaujímavé charaktery zo všetkých oblastí spoločnosti, s pútavým príbehom, ktoré sa neboja vstúpiť do domu Big Brothera a hrať jeho hru. Záujemkyne a záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom castingového formulára na weboch televízií Markíza a Nova,“ uviedla producentka šou Kateřina Zavadová.

Obyvatelia domu budú bojovať o výhru 100 000 eur.

Štart v netradičnom čase

Big Brother sa na Slovensko môže vrátiť nečakane skoro.

Televízie začínajú s kastingom uprostred júna, pre porovnanie Markíza do každoročnej reality šou Farma spúšťa prihlasovanie počas apríla. Nakrúcanie následne štartuje spravidla uprostred leta, respektíve v auguste.

Nová česko-slovenská verzia reality šou Big Brother by sa pritom už aj podľa medializovaných informácií mohla začať ešte na jeseň v priebehu októbra.

V prípade potvrdenia takýchto predpokladov je otázne, či Markíza a Nova plánujú na jeseň absolvovať len prípadný výber súťažiacich do domu, ako to kedysi prostredníctvom diváckeho hlasovania a živých prenosov robila konkurenčná reality šou Vyvolení, alebo sa televízie pripravujú na netradičné vysielanie reality šou od konca jesene do jarnej sezóny.

Súťažiaci by takto v dome strávili aj vianočné a sviatky a televízie využili mimoriadne lukratívne obdobie, kedy majú diváci vôbec najviac voľného času. Markíze a Nove by to mohlo priniesť citeľný nárast predplatiteľov.

Tri reality šou?

Markíza pritom na jeseň už teraz plánuje dva reality programy.

Od prelomu augusta a septembra bude vysielať 15. sériu slovenskej reality šou Farma, ktorá je jej hlavným reality formátom na televíznej obrazovke. Zároveň ním naháňa predplatiteľov na Voyo a návštevnosť na Markíza.sk.

Súčasne však Markíza s Novou spustili v polovici mája prihlasovanie do 3. série česko-slovenskej reality šou Love Island, ktorú vysielajú primárne na platforme Voyo.

Slovenský líder potvrdil, že chce tretí ročník Love Island nakrúcať pre túto jeseň, potenciálnych adeptov vyzýva, aby si v šou predĺžili leto.

Kde sa bude nakrúcať

Nakrúcanie Big Brothera prebehne v zahraničí.

Na Slovensku ani v Česku už neexistujú vyhovujúce priestory, v ktorých by takáto šou mohla prebehnúť, pričom podľa prvých informácií by Markíza a Nova mali súťažiacich vyslať do hlavného mesta Bulharska Sofia.

V Bulharsku sa reality šou Big Brother vysielala až 14 rokov, vysielala ju miesta súkromná televízia Nova. Ide o konkurenciu najsledovanejšej bulharskej televíznej stanice bTV, ktorá patrí do mediálneho portfólia skupiny CME spoločne so slovenskou Markízou a českou Novou.

Miestny dom Big Brothera zbúrala bulharská televízia Nova po ukončení vysielania v roku 2018.

Zdá sa tak, že práve v Bulharsku môže vzniknúť nové zázemie pre túto reality šou, ktoré budú zdieľať televízie prepojené v skupine CME.

Dá sa očakávať, že v prípade potvrdenia nakrúcania v Bulharsku budú z miestneho domu vysielať šou aj ďalšie televízie tejto skupiny.

O reality šou Big Brother

Reality šou Big Brother sa prvýkrát dostala na obrazovky v roku 1999 v Holandsku a následne ju adaptovali televízie po celom svete. Názov je inšpirovaný Veľkým bratom z románu Georgea Orwella s názvom 1984.

Princípom hry je, že súťažiaci spoločne žijú v dome, ktorý je izolovaný od okolitého sveta. Spolubývajúci sú počas svojho pobytu v dome nepretržite sledovaní televíznymi kamerami aj osobnými zvukovými mikrofónmi.

V priebehu súťaže sú vyraďovaní (obvykle každý týždeň), kým nezostane len jeden víťaz, ktorý si odnesie finančnú odmenu. „Veľký brat“ testuje dôležité vlastnosti obyvateľov domu – ich bystrosť, odhodlanie, rozvahu, či pevnú vôľu, jednoducho všetko to, čo majú v hlave aj vo svojom vnútri. Aj v tom je jeho jedinečnosť v porovnaní s inými reality šou.

Zdroj: Markíza

Čítať viac...
Nahor