Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza po konci Let´s Dance v nedele vysoko, česká komédia Bezva ženská na krku valcovala! Siedme nebo kleslo

Markíze sa zatiaľ s väčšinou lokálnych premiér v nedeľu darí vysoko nadpriemerne.

Stávka na premiéry lokálnych komédií v nedeľnom prime-time Markíze vo väčšine vychádza. Po nedávnej premiére Všetko alebo nič opäť vyskočila mimoriadne vysoko, keď jej uspela česká romantická komédia Bezva ženská na krku so silným ratingom až 12,3 % pri podieli 30,9 %. Zaradí sa do zoznamu najsledovanejších filmových premiér roka, pre Markízu ide o druhý top film v roku 2017. V siedmom nebi prvý raz od svojho jesenného návratu výraznejšie kleslo, ratingovo malo ísť na 9,4 % s podielom 24,3 %. Celkovo si ho pozrelo cez 660-tisíc divákov, film Markízy sa dostal nad 525-tisíc. Jednotka už teraz nasadila klasickú vianočnú rozprávku Princ a Večernica, Pozrieť si ju malo cez 230-tisíc divákov s podielom pod 10 % (12+). RTVS tak nasadenie príliš nevyšlo.

Z menších staníc Doma s filmom Nevestou v decembri uhrala okolo 5 %, Dajto a Plus boli rovnako nízko s filmami Sila úderu a Kľúč pri podieloch takmer 3 %. Myšlienky vraha na Wau sa hýbali nad 2 %.

Nové bývanie na Joj podvečer podliezlo 23 % s ratingom až pod 8 %, Horná Dolná sa dostala pod podielových 19 %. Televízne noviny získali share 26 %, Noviny so stratou necelého pol ratingu uhrali 24,5 %. V celkovom publiku opäť vyhrali celý deň, sledovať ich malo až cez 670-tisíc divákov, Televízne noviny nad 553-tisíc. V komerčnej cieľovke sa jasne najsledovanejším programom dňa stala Bezva ženská na krku.

Markíza vďaka víkendu otočila vývoj v týždennom prime-time, kde mala až do piatku navrch Joj. Tej však nevyšla sobotná mimoriadne promovaná premiéra, Markíza zároveň zabodovala v oba víkendové dni.

Čítať viac...
Nahor