Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Farma 13 pozná víťaza, finále po vyrovnanom dueli ovládol Mesut! Vyhral aj u divákov

Markíza našla v poradí už 13. víťaza najdlhšie vysielanej reality šou na Slovensku.

V pondelok 30. augusta odštartovala Markíza 13. ročník reality šou Farma, ktorý po tri a pol mesiacoch v sobotu 11. decembra uzavrela tradičným živým finálovým večerom.

Tento rok celý priamy prenos sprevádzali rozpaky, ktoré odštartovalo fiasko už na začiatku celého prenosu, o ktorý sa postaral živý komentár hlasu trinásteho ročníka reality šou, Sama Trnku.

Vo finále šou sa ako klasicky stretla trojica finalistov, do ktorej sa v tomto ročníku prebojovali Eva Vajsová, Miroslav Debnár alias Mesut a David Horák.

Aj keď sa pre svoj rozpačitý priebeh zapíše finálový duel Farmy 13 k menej vydareným, o to väčšiu drámu ponúkol v dôležitejšej súťažnej časti, ktorá, naopak, priniesla jeden z najnapínavejších súbojov.

Finalisti si v priebehu celého večera vymieňali pozíciu v priebežnom bodovom vedení.

Prvú disciplínu vyhral s tromi bodmi Mesut, pričom následne víťazstvo trhol na svoju stranu David. Mimoriadne napínavú tretiu úlohu, na ktorej konci zazvonil zvon, vyhrala už Eva, ktorá vzápätí spoločne s Mesutom bodovo odskočila v ďalších dvoch disciplínach.

Medzi nimi bola aj úloha „Poznáš farmu?“, ktorá sa postarala o najväčšie divácke vášne.

 


Markíza odštartovala finále Farmy totálnym fiaskom! Evelyn v úzkych nevedela, čo robiťČítajte →

Úlohou súťažiacich v tejto disciplíne je rozpoznať pôvod obsahu viacerých vedierok, ktorý musia priradiť ku správnemu zvieraťu. Cestu za splnením úlohy im komplikuje lávka, po ktorej musia prejsť bez toho, aby obsah vedierka vysypali.

Diváci vo veľkom skritizovali už samotný obsah, keď v jednom z vedierok sa nachádzali aj exkrementy, rovnako vášne vyvolalo vyhodnotenie disciplíny hospodárom Martinom Bagarom.

Po piatich úlohách Evelyn uzavrela divácke hlasovanie, ktoré štandardne mieša kartami. V minulosti už viackrát rozhodlo aj o celkovom víťazovi Farmy, keď finalistovi priniesol posledný rozhodujúci bod na ceste za výhrou.

V tomto prípade diváci tri body ako najobľúbenejšiemu finalistovi prisúdili Mesutovi.

Odoslali mu celkovo 20 195 hlasov, vďaka ktorým sa dostal do priebežného vedenia so 14 bodmi, Eva nasledovala s 12 a David s 8 bodmi, ktoré mu pred záverečnou disciplínou nestačili na dosiahnutie víťazstva.

Poslednou úlohou pre finalistov sa stala vynovená podoba vedomostného kvízu.

V nej posadili tvorcovia finalistov na lavičku a dvihli ich do úrovne aktuálne nahraného počtu bodov. Ich cieľom bolo dostať sa na vrchol, pričom za správnu odpoveď mohli stúpnuť o priečku vyššie, za nesprávnu odpoveď či pridlhé váhanie klesali o dvojnásobný počet bodov nadol. S pribúdajúcim počtom otázok sa pravidlá sťažovali a za nesprávne odpovede súťažiaci padali o násobne viac bodov.

Práve toto pravidlo hráčov v celej trojici v priebehu vedomostného kvízu poslalo na dno rebríčka. Nesprávna odpoveď už pre hráčov znamenala vyradenie z hry a šancu priniesla pre tých, ktorí v najbližšej otázke nájdu správnu odpoveď.

Práve v tomto momente sa rozhodol celý finálový duel Farmy 13.

Na poslednú položenú otázku správne odpovedal jedine Mesut, vďaka čomu sa ako jediný udržal v hre, kým Eva s Davidom boli vyradení z hry o poslednú trojicu súťažných bodov.

Mesut tak potvrdil náskok získaný vďaka diváckym hlasom a definitívne vyhral 13. ročník reality šou Farma.

Čítať viac...
Nahor