Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Markíza odhalila prvé detaily novej série Dunaja: Takto chce Klaus zničiť Kučerovcov!

Tvorcovia vo finále ukázali tajomnú zložku Imricha Bočkaya na stole Waltera Klausa. Toto sa v nej nachádza.

Iba pred týždňom ukončila Markíza 4. sériu Dunaja, k vašim službám, no už teraz naznačuje, akým smerom sa bude uberať dej nových častí.

Jednou z ústredných tém bude naďalej osud dieťaťa Evy Dušekovej (Petra Dubayová), pokračujúca mobilizácia, vzťah Petra Kučeru (Marek Rozkoš) a Kláry Zacharovej (Kristína Svarinská) po svadbe a Petrovom narukovaní, no tiež odhaľovanie Klárinej minulosti a rodinných vzťahov či zápas o obchodný dom, nad ktorým kontrolu stráca Anton Holubec (Filip Tůma).

Walter proti Kučerovcom

Naopak, na slabé miesta rodiny Kučerovcov sa snaží zaútočiť Walter Klaus (Ján Koleník), ktorý si za prvý cieľ zvolil Petra.

Po tom, čo sa mladý Kučera sám prihlásil ku britskému letectvu, vymyslel Klaus plán, ako ho povolať k slovenskej jednotke a dostať do nacistického letectva Luftwaffe. Tam už cez svoje konexie chcel zinscenovať tragédiu, pri ktorej by Peter prišiel o život.

Tento zásah však Walterovi nevyšiel.

Na pomoc si zavolal Holubca, ktorý ale svoju časť plánu nestihol zariadiť včas. Peter nakoniec odcestoval podľa plánu do Londýna.

Do Klausovej pozornosti sa medzitým dostal Petrov švagor Imrich Bočkay (Ivan Šándor), ktorý je slabým miestom v neraz usporiadanej rodine Kučerovcov.

 


Horúce správy o návrate Druhej šance: Dátum 3. série odhalený, pribudnú nové postavy!Čítajte →

Tajomná zložka

Klaus začal o Bočkayovi zisťovať informácie a diváci v samom závere jesenného vysielania Dunaja videli na Walterovom stole zložku s Imrichovým menom a fotografiou.

Tvorcovia však jej obsah zahalili rúškom tajomstva a ukázali iba spokojného Waltera, ktorý platnosť zložky potvrdil pečiatkou. Napokon však po odvysielaní finále Markíza prezradila viac.

V čase, kedy sa Imrich opäť začal zbližovať s jeho ženou Irenou Bočkay (Barbora Andrešičová), ktorá odmietla šiť nacistické oblečenie pre deti, sa Walter Klaus začne v snahe oslabiť Kučerovcov zameriavať na neho.

Tajomná zložka obsahuje výpočet dobre strážených tajomstiev aj prehreškov voči vtedajšiemu režimu, ktoré Imricha môžu stáť nielen slobodu…

„V spise, ktorý Walter čítal vo svojej pracovni, má Imrich viaceré prehrešky voči vtedajšiemu režimu,“ prezradila televízia.

Patrí medzi ne napríklad financovanie a pomoc židovskému odboju voči nacistickým pohlavárom, čo bolo doteraz dobre stráženým tajomstvom.

Píše sa tam, že Imrich je podozrivý z páchania špionážnych činností smerujúcich k podnecovaniu antiríšskych nálad a zosnovania a kolaborovania s odbojovým hnutím.“

Imrich tak v novej 5. sérii získa mimoriadne silného nepriateľa, čo bude aj jednou z nosných liniek nových epizód Dunaja.

Walter zaútočí na Bočkaya v období, kedy sa obchodný dom má dostať opäť pod väčšiu kontrolu rodiny Kučerovcov.

Lena Holubcová (Janka Kovalčíková), sestra Helgy Klausovej (Jana Majeská), je totiž pripravená darovať Kláre a Petrovi svoj podiel v Dunaji, ktorý získala svadbou s Antonom Holubcom. Kučerovci by tak získali polovičnú kontrolu nad Dunajom.

Urobiť však mohla zásadnú chybu, keď o svojich plánoch už vopred povedala Antonovi. Ten neskrýval svoj hnev, pričom už neraz ukázal, že v snahe dosiahnuť svoj cieľ je schopný všetkého. Aj siahnuť nepriateľom na život…

Čo prinieslo finále 4. série

V poslednej 15. časti štvrtej série sa potvrdil pravý dôvod odchodu Jakubovho otca Martina (Ján Révai), ktorý zo dňa na deň odcestoval do Argentíny. Srdce tak zlomil Alenke (Lesana Krausková), ktorá sa doňho úprimne zamilovala, aj keď v minulosti tvorila pár s jeho synom.

Alenke sa dostal do rúk Martinov telegram, adresovaný Jakubovi.

Vysvitlo, že za náhlym odchodom stál priamo Jakub (Matúš Kvietik), ktorý nedokázal vystáť svojho otca po Alenkinom boku. Dúfal, že keď sa Martin z jej života vytratí, získa Alenku späť. Tá však Jakubovi dala jasne najavo, že nech by jej odplašil aj všetkých mužov, viac sa k nemu nevráti.

Vyvrcholenie tohtoročného vysielania Dunaja patrilo Kláre a Petrovi.

 


Jojka zlákala hereckú hviezdu Dunaja: Do utajenej novinky mieri ústredná tvár Markízy!Čítajte →

Ústredná romantická dvojica sa po čase opäť zblížila, pričom tentoraz sa Peter (Marek Rozkoš) rozhodol nenechať nič na náhodu. Kláru (Kristína Svarinská) priamo z nemocničného lôžka odviezol na tajné miesto, kde čakala iba úzka skupina priateľov a farár.

Peter požiadal Kláru o ruku a priamo na mieste zostrojil svadbu, ktorá už tentokrát skončila Kláriným „áno“.

Obom pritom v záverečných častiach Dunaja išlo o život.

Klára skončila v nemocnici po tom, čo sa ju pokúsil hodením pod idúci vlak zavraždiť Anton Holubec (Filip Tůma), nad spôsobom, ako nadobro odstrániť Petra, zas premýšľa Walter Klaus (Ján Koleník). A nájde spôsob, o ktorý sa mal postarať práve Holubec.

Peter v poslednej časti tohto roka odhalil Kláre svoje rozhodnutie narukovať do vojny.

Zapojiť sa má ako letec do britského vojska, pričom do Londýna musí odletieť čím skôr. Walter má však plán ako Petra preveliť do slovenskej armády, z ktorej by ho cez svoje konexie vedel dostať do nacistického letectva Luftwaffe. A tam by ho bez akýchkoľvek podozrení dokázal nechať zostreliť.

Klaus však zúri – Anton totiž svoju časť nedokázal zariadiť včas a Peter už stihol odcestovať do Londýna…

Holubec musí riešiť ešte jeden vážny problém.

Jeho vzťah s Lenou (Janka Kovalčíková) sa zhoršuje, pričom netuší, aké to bude mať následky. Lena sa vďaka manželstvu s Holubcom dostala k polovičnému podielu obchodného domu Kučerovcov a po tom, čo sa dozvedá, že aj za pádom Kláry Zacharovej pod vlak stojí jej nenávidený muž, rozhodne sa novomanželom darovať jej podiel v Dunaji.

Peter s Klárou sa tak majú stať polovičnými vlastníkmi, kým Holubec pripravoval plné ovládnutie všetkých zákaziek obchodného domu.

V absolútnom závere tvorcovia odhalili pravú totožnosť tajomnej mníšky Bernadety, ktorá pomohla zachrániť Kláre život.

Keď sa jej tá prišla za záchranu poďakovať, Bernadeta vyšla s pravdou von. Klárin pôvod a jej pravé meno Emília pozná veľmi dobre, no nie preto, že ju vychovávala v sirotinci, ale preto, že ona je jej pravou mamou…

Čítať viac...
Nahor