Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Horúce správy o návrate Druhej šance: Dátum 3. série odhalený, pribudnú nové postavy!

Po vlaňajšom úspechu dramatického seriálu diváci netrpezlivo očakávajú príchod nových častí. Poznáme už kľúčové detaily o nástupe 3. série.

Viac ako rok musia fanúšikovia Druhej šance čakať na jej pokračovanie.

Seriálový hit roka 2022 je vernou kópiou talianskej série Doc – Nelle tue mani, a tak sú slovenské epizódy závislé od zahraničného originálu. Ten sa na miestne obrazovky dostáva v pravidelných 2-ročných intervaloch.

Po tom, čo Markíza naraz v jednom roku spracovala prvé dve série pôvodného seriálu, ktoré mali v Taliansku premiéru v rokoch 2020 a 2022, na adaptovanie nových častí musí čakať rovnako ako diváci.

Televízia totižto musí čakať na odvysielanie talianskeho originálu.

Slovenskí tvorcovia najprv dlhé mesiace čakali na napísanie scenárov k 3. sérii, ktoré môžu následne začať adaptovať pre slovenskú verziu. Ďalšie mesiace trvá nakrúcanie, kým sa seriál dostane na domáce obrazovky. Až následne môžu byť odvysielané jeho adaptácie.

Kedy odštartuje originál 3. série

Najnovšie už definitívne poznáme nasadenie nových častí v Taliansku.

Ako sme už informovali, talianski tvorcovia začali s nakrúcaním originálnej 3. série v apríli tohto roka, pričom jej výroba prebieha aj v týchto dňoch.

Verejnoprávna televízia Rai 1, ktorá seriál vysiela, potvrdila očakávané správy a pokračovanie Doc – Nelle tue mani odštartuje začiatkom budúceho roka.

Dátum premiéry stanovila na 11. januára 2024.

Zopakuje tak vysielanie druhej série, ktorá sa na obrazovky dostala v januári roku 2022. Markíza ju stihla adaptovať ešte na jar a odvysielať len o sezónu neskôr na jeseň 2022.

Kedy začne nakrúcanie

Nové časti originálu tak bude mať Markíza k dispozícii rovnako ako vlani.

Predpokladá sa, že talianska televízia opäť stihne odvysielať 3. sériu Doc – Nelle tue mani  do marca – uvádzať zvykne rovno dve časti po sebe.

Markíza pritom v seriáli verne kopíruje nielen scenáre, ale aj viaceré vizuálne prvky a detaily, ktoré vyplývajú už zo samotného spracovania scenárov talianskymi filmármi. Dodržiava ich aj v slovenskom spracovaní.

Očakáva sa tak, že Markíza bude tretiu sériu nakrúcať v podobnom režime ako tú predošlú a s výrobou začne počas jarnej sezóny 2024.

Minuloročnú 2. sériu adaptovali slovenskí tvorcovia expresne, keď rozhodnutie o jej okamžitej realizácii padlo v reakcii na úspech prvej série vysielanej na jar. Nakrúcanie dobiehalo ešte aj v čase vysielania druhej série na jeseň.

Tentoraz bude musieť Markíza skoordinovať kalendáre viacerých hercov, ktorých v čase prestávky Druhej šance obsadila do Dunaja, k vašim službám.

Patria medzi nich Ján Koleník, Sarah Arató, Monika Hilmerová alebo Filip Tůma.

Dunaj sa totiž stal novým ťahákom televízneho lídra, ktorého navyše do vysielania nasadzuje častejšie – dvakrát do týždňa. Jeho úspech je natoľko presvedčivý, že v prípade pokračujúcich nadpriemerných výkonov môže pokračovať celý budúci rok.

Očakávaný dátum návratu Druhej šance

Markíza už potvrdila, že Druhú šancu chce vrátiť na obrazovky budúci rok, urobiť by tak mala v priebehu jesennej sezóny.

Originál si naďalej udrží stabilný počet epizód, a tak aj pre tretiu sériu talianski tvorcovia nakrúcajú celkovo 16 premiérových častí. Rovnaký počet dielov adaptujú aj tí slovenskí.

Očakáva sa, že Markíza bude chcieť naďalej vysielať seriál s jednou epizódou do týždňa, a to v pondelňajšom hlavnom vysielacom čase. Vrátil by sa v tom prípade hneď skraja budúcoročnej jesene.

Druhá šanca by tak mohla 3. sériu na slovenských obrazovkách odštartovať v pondelok 2. septembra 2024.

Markíze by takto vysielanie vydržalo presne do predvianočného týždňa, finále by ponúkla v pondelok 16. decembra. Úplne totožné nasadenie dostala vlani na jeseň vysielaná 2. séria.

Nové postavy a šokujúca spomienka

V 3. sérii Druhej šance sa ešte viac do popredia má dostať hlavná postava Adriana Fabiána, ktorú stvárňuje Ján Koleník.

Ten je jednou z nosných tvárí aj spomínaného Dunaja, k vašim službám.

Talianske médiá priniesli vyjadrenia herca Lucu Argentera, originálneho talianskeho predstaviteľa doktora Fabiána, ktorý prezradil, že 3. séria bude tzv. „Doc-centric“. Jeho postava tak bude ešte výraznejším hýbateľom deja.

Nové časti sa začnú odohrávať presne tam, kde skončila druhá séria.

„Andrej si definitívne obliekol doktorský plášť a vracia sa na pozíciu primára. Viac, ako jeho titul, ho však zaujímajú pacienti a tím lekárov, ktorí ho na jeho mieste podporujú. Svedkami budeme viacerých nových príchodov, ale aj lúčení – Andrej však ostáva tým, okolo ktorého sa odohrávajú príbehy všetkých hrdinov,“ povedal Argentero.

Tvorcovia pritom chystajú aj zlomový okamih v živote doktora Fabiána, keď by sa mu mala vynoriť nečakaná spomienka spred dvanástich rokov jeho amnézie. Otázkou ostáva, či sa Andrejovi začína vracať pamäť, čo by obrátilo nielen jeho súčasný život naruby.

Do seriálového deja by na začiatku 3. série mala vstúpiť až trojica nových postáv.

Posilnia osadenstvo nemocnice, pričom v prípade napodobnenia originálu by tvorcovia mohli siahnuť aj po hviezdnom mene, ktoré by posilnilo hereckú zostavu Druhej šance.

Zároveň sa Markíza bude musieť vysporiadať s postavou Erika Hatinu, primára psychiatrie, ktorého stvárňoval nebohý Daniel Heriban. Originálna postava v talianskom seriáli bude pokračovať aj v priebehu 3. série.

Diváci budú tiež svedkami udalostí, ktoré nastali po nečakanej smrti sekundárky Soni Petricovej (Ráchel Šoltésová) a toho, ako sa s jej smrťou vysporiada jej priateľ Oliver Veselovský (Filip Šebesta).

Posledná séria?

Stále častejšie sa v talianskych médiách objavujú citáty o tom, že 3. séria Druhej šance môže byť poslednou.

Spomínaný taliansky predstaviteľ doktora Fabiána Luca Argentero ešte minulý rok priznal, že v debatách so scenáristami si pre plnohodnotné vyrozprávanie príbehu stanovili 3 série. Tie mali postačovať na všetko, čo chcú v deji rozpovedať bez toho, aby sa naťahovanie seriálu odrazilo na kvalite.

Správy o možnej poslednej sérii sa opakujú dodnes.

Rozhodujúce slovo nakoniec už tradične môže mať divácka úspešnosť, seriál patrí medzi najsledovanejšie programy verejnoprávnej televízie Rai 1. Len v televíznom vysielaní dosahoval v prvých dvoch sériách podiely na trhu okolo 25 až cez 30 %, čo je stanicu značný nadpriemer.

Seriál má navyše taký úspech, že prvé dve časti 3. série budú uvedené vo väčšine talianskych kín v predstihu v priebehu decembra.

 

Čítať viac...
Nahor