Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Toto sú noví súťažiaci 15. série Farmy! Markíza medzi generáciami zamieša kartami

Do farmárskej šou prichádzajú ďalší hráči, tvorcovia potvrdili zmeny v posielaní nových farmárov do súťaže.

Farma sa opäť pokúsi rozvíriť hladinu.

Tohtoročná 15. séria sa Markíze zatiaľ nevydarila podľa predstáv, keď veľké zmeny v koncepte reality šou nepritiahli k obrazovke nových divákov a neudržali ani všetkých z minulého roka.

Televízii sa navyše historicky prepadli najdôležitejšie vyraďovacie duely, ktoré sú tento rok najmenej sledované spomedzi všetkých sérií.

Ublížilo im ako presunutie vysielania na nedeľné večery, v ktorých Farma roky absentovala, tak aj radikálna zmena pravidiel, keď sa v súboji nestretávajú najväčší nepriatelia ale spojenci.

Uplynulý týždeň sledovanosťou nedeľný duel Farmy prepadol a napodobnil najhoršie výkony jarnej šou Ruža pre nevestu v čase, keď sa jej v televíznom vysielaní vôbec nedarilo. Viac v tomto článku.

 


Radikálna zmena Farmy nezaberá: Takýto prepad duelov si nepamätá!Čítajte →

Prichádzajú vo vlnách

Pre farmársku reality šou je dôležitá už tradícia v narušení zabehnutého chodu na statku príchodom nových súťažiacich.

Aj tu však tvorcovia urobili pre tento rok zmenu.

Markíza potvrdila informácie, že do Farmy 15 budú noví hráči pribúdať postupne.

V minulosti vstupovali na statok tzv. banditi, ktorí narušili dianie v hre a nabúrali pomery medzi pôvodnými farmármi a ich vzťahmi. Zväčša šlo o štvoricu hráčov, ktorá prichádzala do hry spoločne naraz. Neraz sa snažila vytvoriť aj koalíciu a vytlačiť zo súťaže pôvodných hráčov, či posilniť existujúce skupinky a priblížiť sa k výhre.

V tomto ročníku, v ktorom rozdelili tvorcovia súťažiacich až do troch skupín, posielajú do hry nové tváre vo vlnách, a to podľa toho, ktorá generácia hráčov má najmenej členov.

Ku ktorej generácii sa pridajú?

Markíza prvé posily na Farmu poslala začiatkom októbra.

Do súťaže vyslala dvoch nových zástupcov strednej generácie Y, ktorá bola v tom čase najslabšia – z pôvodných piatich členov mala len troch. Televízia tak doplnila generáciu do plného stavu.

Markíza teraz poslala do hry 2 nových súťažiacich za zraneného Myreca, pričom na Farmu prišli ako „bezgenerační“. 

Do súťaže znovu posiela jednu ženu a jedného muža, ktorí by formálne mali patriť do mladších generácií Y a Z. Priamo sa však k nim nepridali.

Na statku má pritom v tomto čase najslabšie zastúpenie najstaršia generácia X.

Po tom, čo po zranení nedobrovoľne odstúpil Miroslav Mimochodek a najnovšie v dueli vypadol Roman Záležák, v hre aktuálne ostali už iba traja jej členovia – Miroslava Bartáková Kozárová, Lucia Gašparíková a Adam Rohárik.

Stredná a mladá generácia majú po štyroch členov.

Markíza pritom novým dvom hráčom môže dať na výber, ktorú generáciu napokon posilnia.

Medzi farmármi sa už otvorene špekuluje aj o rušení generácií.

Zaujímavosťou je, že sa dvojica nových posíl nepostaví tento týždeň do súboja a nebude musieť zabojovať o svoje miesto na statku.

V minulosti krátko po príchode nových hráčov dochádzalo minimálne k formálnym súťažiam medzi pôvodnými farmármi a posilami či banditmi.

Druhá vlna nových hráčov na Farme 15

Peter Kandra

Vek: 24 rokov
Bydlisko: Banská Bystrica

Na Farmu sa prihlásil, aby ho spoznalo celé Slovensko. Priznáva, že je strelený, bláznivý a okrem točenia volantom nemá žiadnu manuálnu skúsenosť. Očakáva, že ho pôvodní farmári neprivítajú s nadšením. „Príjmu nás úplne zle, hlavne Lucia. Ona hovorila, že najväčšia pliaga sú banditi,“ hovorí.

Po odstúpení Miroslava Mimochodeka môže byť novým nápadníkom súťažiacej Sofie Babylonskej. Otvorene hovorí, že je single a nebude sa brániť, ak na statku prebehne nejaká iskra. Sympatická mu je práve Sofia.

Viki Trikis

Vek: 27 rokov
Bydlisko: Južná Amerika

Srdcom dobrodruh. Je veselá, pozitívna a úsmevy chce šíriť aj medzi farmárov. Pred 8 rokmi odišla zo Slovenska a posledné dva roky jej učarovala Južná Amerika a Amazonský prales. „Nechala som Slovensko a začala som sa spoliehať sama na seba a žiť sólo,“ hovorí. Ešte týždeň pred príchodom na Farmu bola v Mexiku, no dnes je pripravená zabojovať o výhru v reality šou na Slovensku.

Manuálnych výziev na statku sa nebojí – je zvyknutá na náročnejšie podmienky a poradiť si s tým, čo má práve k dispozícii. Za silnú konkurenciu považuje Luciu.

 

Čítať viac...
Nahor