Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza povoláva na Farmu nových hráčov! Prichádzať budú podľa zmenených pravidiel

Do farmárskej reality šou budú aj v tomto roku prichádzať noví súťažiaci, bude sa tak diať podľa nových pravidiel.

Farma dostáva od tohto týždňa nový impulz.

Dlhoročná reality šou Markízy predstavila v tomto roku ďalšiu veľkú zmenu konceptu, keď po prvý raz rozdelila súťažiacich do troch skupín, pričom radikálne prekopala pravidlá vyraďovacích bojov.

Zmeny u divákov nefungujú

Novinky televízii doposiaľ priveľmi nezabrali, keď farmárska šou zažíva jeden zo svojich najvlažnejších ročníkov.

Problematické sú najmä kedy najatraktívnejšie vyraďovacie duely, ktoré nelákajú divákov. Prvý úder im zasadila Markíza presunutím ich vysielacieho dňa z piatka resp. soboty na nedeľný večer, v ktorom sa Farma v minulosti nikdy nevysielala.

Rovnakým problémom však môže byť aj nový koncept duelov, keď tento rok sa vo vzájomnom súboji nestretne súper, ktorého si jeden z označených sluhov vyberie, ale tzv. spolubojovník z vlastnej skupiny, s ktorým sluha vo dvojici prehral eliminačný súboj pred duelom.

Okrem toho, že Markíza koncept duelov skomplikovala, pripravila ich o ich podstatu – v duelovej aréne sa dnes nestretávajú najväčší rivali ale spojenci.

Aj keď tvorcovia pôvodne ohlásili, že za novým konceptom Farmy je snaha skomplikovať cestu k výhre lenivcom, skutočným výsledkom je, že z hry vypadávajú najmä obľúbení a skúsení farmári, ktorí na statku robia najviac.

Doposiaľ z Farmy 15 vypadla štvorica súťažiacich, pričom Markíza už teraz na statok povoláva nových hráčov.

Dôvodom má byť najmä odchod spomínaných skúsených farmárov ešte v čase, kedy statok len budujú a realizujú sa najnáročnejšie práce.

Nové tváre pribudnú postupne

Na Farmu budú tento rok noví súťažiacich prichádzať podľa zmeneného kľúča.

V minulosti vstupovali na statok tzv. banditi, ktorí narušili dianie v hre a nabúrali pomery medzi pôvodnými farmármi a ich vzťahmi. Zväčša šlo o štvoricu hráčov, ktorá prichádzala do hry spoločne naraz. Neraz sa snažila vytvoriť aj koalíciu a vytlačiť zo súťaže pôvodných hráčov, či posilniť existujúce skupinky a priblížiť sa k výhre.

Teraz môžu tvorcovia povolávať nové tváre postupne.

Markíza totiž aktuálne posiela na Farmu iba dvoch nových hráčov, a to do jedinej z troch generácií súťažiacich, ktorá je po prvom mesiaci reality šou najviac oslabená.

Dá sa očakávať, že podobne bude dopĺňať súťažiacich aj do zvyšných generácií a udržiavať tak existujúce skupiny pri živote. Ako televízia uviedla, práve skupiny naberú väčší význam v ďalšej fáze hry.

Na Farmu mieri čerstvá dvojica, ktorá doplní strednú generáciu Y.

Doposiaľ z hry vypadli jeden zástupca najmladšej a najstaršej generácie a dvaja práve zo strednej. Teraz sa tak z najviac oslabenej skupiny stane najsilnejšia, keď bude ako jediná v plnom päťčlennom stave.

Prví noví hráči na Farme 15

Generácia Y

Dominika Hrivnáková

Vek: 26 rokov
Bydlisko: Lučenec

Dominika je extrovert a nebojí sa, že by pôvodných farmárov nezapadla. Na statok prichádza prekonať svoj strach z hmyzu. Nie je manuálne zručná a všetky práce sa bude musieť naučiť. Je veľkou milovníčkou zvierat, na živé tvory nedá dopustiť: „Milujem zvieratá a vždy ich budem brániť. Nikdy som neplakala pri ľuďoch ale pri zvieratách áno. Na Farme nechcem zažiť žiadnu zabíjačku. Nejem ani bravčové mäso.“ Keď ju niekto ohovára, nevie to zniesť. Vtedy sa prejavuje jej prchkosť.

Matúš Smreček

Vek: 27 rokov
Bydlisko: Košice
Zamestnanie: Počítačový grafik

Matúš prichádza na Farmu spoznať, kde sa nachádzajú jeho vlastné hranice. Farmárske práce neovláda, no má odhodlanie. „Som chlapec od počítača. Nie som veľmi zručný ale čo príde, sa naučím rýchlo,“ tvrdí. Považuje sa za lenivého a voľné dni nemá problém preležať v posteli. Je výrečný a farmárov by najradšej naučil robiť dokonalé langoše. Do hry ide naplno a rád skúša nové veci. Uvedomuje si, že neskorší príchod má svoje úskalia. „Budú nás brať ako slabšie články a budú sa nás chcieť čo najskôr zbaviť. Budem pracovať a veľa, veľa komunikovať, aby sa to nestalo,“ hovorí o svojej taktike.

Zdroj: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor