Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza odhalila detaily letnej reality šou! Prípravy na svadbu skončia rozchodom

Markíza potvrdzuje nasadenie letnej novinky, v jednom z príbehov bude pri tom, ako sa počas hľadania svadobných šiat pár rozíde.

Televízny líder krátko pred letnými prázdnami posilňuje program.

Ako už portál Mediaboom.sk informoval, Markíza končí so stredajšími neúspešnými reprízami zábavnej šou 2 a 1, ktoré od júla vymieňa za premiérový program.

Šaty snov – kedy štartujú a kedy skončia?

Televízia vkladá do štruktúry už nakrútenú novú reality šou Šaty snov, ktorú si odkladala pre menej exponovaný čas.

Vyťahuje ju nakoniec zmenou programu od 12. júla na stredajšie večery o 20:30, v ktorých pobeží celé prázdniny. Prvé dva týždne ponúkne jej zdvojené vysielanie dvoch častí po sebe.

Markíza chce totiž dovysielať všetky nakrútené epizódy ešte v lete.

Šaty snov dostali celkovo 10 častí, s ich vysielaním tak počíta do samého záveru prázdnin – do stredy 30. augusta.

„Letnú programovú štruktúru TV Markíza posilňujeme o oddychový formát, ktorým chceme diváčkam a divákom spríjemniť stredajšie večery. Pri jeho sledovaní budú môcť spolu s účinkujúcimi prežívať všetky emócie sprevádzajúce výber ideálnych šiat na mimoriadnu príležitosť, akými sú svadba, koncert, stužková či promócie,“ približuje Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Po ohlásení novinky Šaty snov zmenila svoj stredajší program aj Jojka.

Tá od 12. júla končí s vysielaním premiérového seriálu Tomáš a Diana, ktorého ďalšie časti odkladá a miesto neho vyťahuje reprízovú 8-dielnu minisériu Iveta. V prime-time ju zopakuje po necelom pol roku, premiéru mala len v januári a februári tohto roka.

O čom je šou Šaty snov

V každej epizóde bude trojica účastníčok a účastníkov hľadať v módnych a svadobných salónoch v Bratislave ideálne šaty na mimoriadnu udalosť ich života.

Aj keď v centre pozornosti budú najčastejšie svadobné príbehy, nebude to však pravidlom.

„V novej reality šou Šaty snov uvidíme ľudí, ktorí si vyberajú svoje ideálne šaty pre najdôležitejšie momenty ich života – čím nemusí byť vždy len svadba,“ píše televízia.

Účastníkov šou budú sprevádzať odborní pomocníci majiteľov salónov a rodinní príslušníci či priatelia, ktorí majú pomôcť dopracovať sa k vytúženým šatám.

„Vybrať si ideálne šaty pre dôležitý životný moment býva ťažký oriešok. Našťastie sa vždy nájdu ochotní poradcovia, ktorí pomôžu… alebo to ešte viac skomplikujú! Majitelia módnych salónov robia všetko pre to, aby hľadanie skončilo happy endom,“ avizuje Markíza.

Markíza informuje, že si účinkujúci v priebehu nakrúcania desiatich epizód vyskúšali vyše 100 rôznych modelov a tvorcovia natočili cez 150 hodín hrubého materiálu.

Reality šou Šaty snov vyrobila Markíza v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Karlsbridge sídliacou v Prahe a v Berlíne, za ktorou stoja televízni producenti Hannes Nothegger a Christoph von Issendorff.

Nečakaný zvrat

Tvorcovia sa v priebehu reality šou dočkali aj nečakaných momentov.

Samotná Markíza naznačuje, že výber šiat nebude prebiehať vždy hladko. „Často sa to nezaobíde bez prekvapení, hádok a nečakaných zvratov.“

Jeden zvrat prekvapil aj samotný štáb.

„Zaujímavosťou je, že jedna z nastávajúcich neviest sa svadby vôbec nedočkala, pretože sa so svojím nastávajúcim rozišla,“ uviedla televízia.

Markíza nateraz predstavila trojicu príbehov. V prvý stredajší večer budú do výberu šiat vo veľkom prehovárať rodičia.

„Hľadať svoje šaty snov bude mladá mamička Viktória, ktorá hľadá jednoduché šaty, no jej otec má predstavu úplne opačnú. Letuška Majka chce netypické splývavé svadobné šaty bez rukávov. Ako jej výber ovplyvní nečakaná spomienka z detstva? A zhodne sa tretia nevesta Patrícia s vlastnou mamou v tom, ktoré sú tie pravé princeznovské svadobné šaty, a ako hlboký majú mať výstrih?“

Logo šou Šaty snov

Vizitka šou Šaty snov
žáner: reality šou
producenti Karlsbridge: Christoph von Issendorff, Hannes Nothegger
kreatívny producent: Lukáš Franta
vedúci produkcie: David Hůlka
supervízia: Lucia Perojuc
komentár: Tomáš Juríček
réžia: Karel Snop, Lukáš Franta

Čítať viac...
Nahor