Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza nakrútila špeciálny diel Hornej Dolnej z karantény! Klasické premiéry nevysiela, aj keď môže

Rovnako, ako v prípade Susedov, Pána profesora či Červených pások, Markíza vysielanie nakrútených premiér Hornej Dolnej okamžite po vypuknutí pandémie stopla, aktuálne pripravila špeciálnu časť s témou pandémie.

So začiatkom prepuknutia koronakrízy na Slovensku Markíza stopla z vysielania okrem Superstar všetky hlavné premiérové programy. Kým konkurencia dovysielala aspoň nakrútené premiérové časti seriálov aj relácií, z ktorých niektoré skúša vyrábať aj počas krízy, Markíza okamžite zastavila všetky premiéry a ako jediná televízia zo zábavných programov ani nič nenakrúca.

Až na Oteckov, ktorých držala v programe po prepuknutí krízy najdlhšie, stopla Markíza uprostred vysielania všetky ďalšie seriály. Podobne, ako pri sitkome Susedia či novinkách Pán profesor a Červené pásky, aj pri Hornej Dolnej má Markíza k dispozícii doteraz pripravené časti, ktoré sa však rozhodla počas krízy nevysielať a vo veľkom šetriť. Necháva si ich pritom na jeseň, kde sa Markíze črtal veľký problém.

Hornú Dolnú vo štvrtky okamžite, ako aj pondelňajších Susedov a utorňajšie Červené pásky, nahradila televíziami Mimoriadnymi reláciami o koronavíruse. Tie jej však postupne začali prepadávali do podpriemerov a ponechala ich len v utorky a v ostatné dni sa operatívne rýchlymi zmenami programu vrátila ku klasickému programu.

Aktuálne štvrtkové reprízy Hornej Dolnej pritom výnimočne aj ona doplní premiérovým programom vyrobeným v čase koronakrízy. Markíza cez víkend informovala o nakrútení špeciálneho dielu „Hornej Dolnej v karanténe“, ktorý tak bude venovaný aktuálnej situácii.

Špeciálny diel ukáže, ako prežívajú domácu izoláciu postavičky z Hornej Dolnej. Chýbať nebudú majiteľ červenej „rapidečky“ Ďuro Brmbalík (Dano Heriban), policajt Stano Sojka (Michal Kubovčík), starosta Karol Frlajz (Peter Sklár), asistentka starostu Erika Bednáriková (Petra Polnišová), chlapec pre všetko Lacko Frlajz (Peter Brajerčík), farár Ján Chalupka ml. (Marek Majeský) a trojica krčmových štamgastov Bystro (Matej Landl), Kokos (Roman Slanina) a Tunel (Juraj „Šoko“ Tabaček).

„Aj nakrúcanie tejto špeciálnej epizódy prebiehalo skutočne mimoriadnym spôsobom. Každý z účinkujúcich natočil svoje herecké vystúpenia vo vlastnej réžii bez priameho kontaktu s inými zložkami výroby a teda za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení,“ uviedla Markíza.

Premiérovú špeciálnu časť odvysiela Markíza najbližší štvrtok 14. mája o 20:30. S reprízami sa jej aktuálne darí, keď sa vrátila vo štvrtky do pozície lídra v komerčnej cieľovke, s epizódami po ôsmej večer sa dostáva nad 7 ratingov. V celkovom publiku ostáva vo vedení Inkognito.

Čítať viac...
Nahor