Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nové O 10 rokov mladší s Čírovou sa na obraze dlho neohrialo: Koniec po mesiaci vysielania! Kedy sa vráti?

Vynovená relácia zmizla z programu po štyroch týždňoch.

O 10 rokov mladší pre túto chvíľu skončilo. Markíza dlho avizovala vynovenie relácie, ktorú zmenila obsahovo a rovnako jej tvár, keď rozídených Šmahelovcov nahradila speváčka Mária Čírová.

Markíza novým konceptom očakávala opätovný nárast záujmu o reláciu, ktorej sa darilo len v začiatkoch jej vysielania. Vlani patrila spočiatku k jednej z mála úspešných noviniek, vysielala ju tak, ako dnes, v druhom večernom pásme. Neskôr ju presunula na 20:30, kde už prepadávala.

S nasadením nového O 10 rokov mladší televízia chvíľu váhala. Samotná Čírová avizovala nástup nových častí už na prelome februára a marca, nakoniec Markíza odsunula reštart programu na začiatok apríla. Nakoľko bol jeho úspech závislý aj od nábehu prechádzajúceho Najväčšieho víťaza, ktorý je pravidelne podpriemerný, relácii sa na nadpriemery dosahovať nedarilo. Prvé dve časti sa ešte dostali na približne 21 %, tretie vydanie kleslo k okoliu 19 %, štvrté už prepadlo výkonom cez 15 %.

Práve po tomto výkone Markíza šou stiahla. V pláne ju mala ešte v utorok 1. mája, kedy ale nakoniec odvysielala Rodinné prípady. Od tohto týždňa už reláciu nahrádzajú podľa programových plánov stabilne.

Markíza tak s vysielaním nového, v médiách dlhšie promovaného O 10 rokov mladší vydržala len mesiac. Výkonnostne si od šou sľubovala, najmä po zisku Márie Čírovej, viac. Televízia však má byť s reláciou spokojná, menej už však s vysielacím časom, ktorý mu zvolila. Kameňom úrazu sa mohol stať práve Najväčší víťaz, ktorý je nakoniec úspechom a šou robí nábeh. Markíza sľubuje návrat programu v lepšom vysielacom čase.

Markíza však nie je sama, ktorá predčasne stiahla z vysielania svoj program. Rovnaký deň neprial napríklad komediálnemu seriálu Semafor na Joj, z ktorého mala televízia v pláne odvysielať 20 epizód. Nakoniec stihla len 13, od mája vystriedala seriál odkladanou kriminálkou Za sklom. Semaforu sa v utorky nedarilo, postupne sa prepadol do hlbokých podpriemerov. Len dvojicou pilotných dielov sa k tomu v piatkovom prime-time uviedla novinka Pošli ďalej, ktorú Joj pôvodne avizovala aj v ďalší týždeň. Nakoniec od minulého piatka operatívne vrátila šou Všetko, čo mám rád.

Čítať viac...
Nahor