Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza môže zaútočiť: Pripravila nové časti Dvaja na jedného, ich nasadenie už plánovala!

Televízia sa pripravovala na nasadenie nových častí Dvaja na jedného, nateraz ich posúva. 

Minulý rok patrila medzi dôležité projekty Markízy nová autorská šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla – Dvaja na jedného. Formát, ktorý si dvojica úspešne vyskúšala pilotným dielom vo februári 2018, vytiahla televízia už s pravidelným nasadením od marca 2019. Najprv nehrával čísla výrazne vyššie od vtedajších výkonov premiérovej Chart Show a hýbal sa nad okolím ratingovej osmičky, všetko zmenil diel s Mariánom Čekovským, ktorý vystrelil šou na druhý najlepší výkon programu a oproti priemerom už porástla aj následná nateraz posledná časť s raperom Kalim s tretím najvyšším ratingom.

Markízu tak najmä finiš prvej série presvedčil a nemala dôvod v silnom spojení Vinczeovej a Dangla, z ktorého ťaží po ich rokoch strávených v Milujem Slovensko, nepokračovať. Televízia medzičasom nakrútila nové diely a prednedávnom absolvovala aj nakrúcanie upútaviek pre novú sériu, ktorú už pomaly plánovala nasadiť do vysielania.

Markíza s druhou sériou Dvaja na jedného, podľa našich informácií z prostredia televízie, chcela vyraziť do vysielania v rovnakom čase a nastavení, ako pred rokom s prvou sezónou. Vtedy šou spustila uprostred marca a zaradila ju na stredajšie večery, čo plánovala túto jar zopakovať.

Televízia ale tento zámer, minimálne nateraz, upravuje a aj 11. marca napriek pôvodným plánom ponecháva v stredajšie večery Chart Show. Tým sa pritom aktuálne zďaleka nedarí tak, ako pred rokom, a hýbu sa pod siedmimi ratingami, neraz pod priemermi stanice.

Šou Dvaja na jedného patrí medzi hlavné ťaháky a istoty Markízy. Nebude tak prekvapením, ak k jej nasadeniu pristúpi takticky a umiestni ju do času, v ktorom sa jej darí najmenej. Aktuálne, okrem vlažnej stredy, má Markíza problém najmä v piatky, kde jej vôbec nefungujú premiéry Dobre vedieť s podielmi len okolo 14 – 15 %. Dvaja na jedného by však malo opäť obsadiť stredajšie večery.

V najslabší večer Markízy pritom začala ostatný mesiac zbrojiť Joj. Na záver pracovného týždňa najprv nasadila nový rodinno-komediálny seriál Bola raz jedna škola, a už od 20. marca tu plánuje vysielať novú ťažiskovú sezónnu šou Zlatá maska, ktorú pripravuje ako veľký federálny projekt s Primou. Zlatá maska sa radí k svetovým formátom ako Česko Slovensko má talent, Superstar alebo Tvoja tvár znie povedome, ktorá bola posledné roky najsviežejším vetrom medzi veľkými šou programami, ostatne je takou novinkou vo svete práve Zlatá maska.

Čítať viac...
Nahor