Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza má naďalej najobjektívnejšie spravodajstvo, RTVS a TA3 s najlepším výsledkom v histórii

Agentúra Median SK pravidelne realizuje prieskum objektivity spravodajstva slovenských televízií. Roky sa na čele rebríčka drží Markíza, nič sa na tom nezmenil ani prvý prieskum v tomto roku. RTVS a TA3 dosiahli najlepší výsledok v histórii prieskumu.

2 198 respondentov vo veku od 14 do 79 rokov odpovedalo od 6. januára do 30. marca 2014 na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“. Najviac opýtaných ako najobjektívnejšie označilo spravodajstvo Markízy, celkovo ich bolo 29,3 %. Na druhom mieste s náskokom takmer 3 percentá pred treťou Joj skončila televízna časť RTVS so ziskom 20,8 %, čo je vôbec jej najlepší výsledok od počiatkov prieskumu v roku 2009. Doteraz získala najvyššie percento pri vôbec prvom prieskume v roku 2009, kedy si RTVS vybralo 19,7 %.

Na treťom mieste sa umiestnila so svojimi správami Jojka, ktorá po štvrtý raz prehrala s verejnoprávnou televíziou. TV Joj získala priemerný výsledok 17,9 %, pričom sa na ňu výrazne dotiahla v ostatnom čase práve v rámci objektivity spochybňovaná TA3 so ziskom 17,8 %. Pre TA3 to znamená taktiež vôbec najlepší výsledok od počiatku prieskumu, doteraz sa cez 17-percentnú hranicu neprehupla. Pre Joj ide zas o najhorší výsledok od prvej polovice roka 2011, kedy získala 16,5 %. Odvtedy už nepadla pod hranicu 18 %. „Inú“ televíziu uviedlo 6,1 % opýtaných, vyjadriť sa nevedelo 8,1 % respondentov.

„Teší nás, že našu snahu prinášať najkvalitnejšie spravodajstvo na televíznom oceňujú aj diváci, nielen v rastúcej sledovanosti Správ RTVS, ale aj vo vnímaní ich objektivity. Pre tím spravodajstva RTVS je to aj záväzok neustále sa zlepšovať a zvyšovať kvalitu televízneho aj rozhlasového spravodajstva,“ povedal k výsledkom prieskumu pre MediaBoom.sk riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS Lukáš Diko. Výsledky prieskumu podporujú nedávny článok na webe MediaBoom.sk o Správach RTVS.

Markíza ku svojmu výsledku rozposlala tlačovú správu, v ktorej sa riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Markízy, Henrich Krejča, teší z výsledku.Objektivita a nestrannosť sú našou prvoradou úlohou. Som rád, že náš tím pri každej reportáži robí pre to maximum,“ povedal. O vyjadrenie k výsledkom sme požiadali aj ostatné televízie, správu budeme aktualizovať.

Zdroj dát: MML Omnibus, MEDIAN SK

Čítať viac...
Nahor