Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza investuje do Superstar poriadne pálky: Pyca preplatila rekordným honorárom!

Moderátor by mal za moderovanie speváckej šou dostať výrazne viac, ako prebehlo bulvárom.

Markíza s Novou chcú vyskladať čo najsilnejšiu zostavu pre blížiaci sa ročník Superstar a sú za to ochotné míňať nemalé sumy. Po tom, čo televíziám pri obsadzovaní moderátorského postu spravila škrt cez rozpočet Prima, ktorá si exkluzívne zazmluvnila Leoša Mareša, sa ich pozornosť upriamila na jediné meno, ktoré im mohlo priniesť dokonca lepší efekt.

Po neúspešnom pokuse s novou érou Superstar v roku 2013 sa televízie rozhodli staviť na istotu. Niet divu, že voľba padla na Martina Pyca Rauscha, ktorý spoločne s Adelou Banášovou moderoval všetky tri ročníky Slovensko hľadá Superstar. Slovenskému a českému lídrovi sa moderátora podarilo získať, pričom denník Plus 1 deň informoval, že mal za moderovanie speváckej šou zinkasovať honorár vo výške 50 000 eur.

Táto suma je však, podľa všetkého, maximálne tak prvou splátkou. Podľa našich informácií je totiž honorár, ktorý Markíza s Novou v snahe preplatiť moderátora a odlákať ho od účasti v Česko Slovensko má talent ponúkli, minimálne dvojnásobný. Pycov zárobok za najbližšiu Superstar by sa tak mal vyšplhať k najmenej 100 000 eurám, ak nie vyššie, čo je pre moderátora poriadne prilepšenie oproti predchádzajúcim rokom.

Za moderovanie všetkých štyroch ročníkov Česko Slovensko má talent mal totiž Pyco dostať zakaždým po 50 000 eur, v prípade X Factoru šlo, pravdepodobne, o podobnú sumu. Podľa zákulisných informácií bola Joj ochotná pre udržanie moderátora v Talente výrazne dvihnúť svoju ponuku, no Markíza boj o moderátora vyhrala. Joj sa tak nakoniec rozhodla neviesť cenovú vojnu, čo sa jej v závere vyplatilo, keď má svoje hviezdy do Talentu obsadzovať za podstatne menšie peniaze. Možno aj týmto spôsobom sa jej podarí zastaviť narastajúcu výšku honorárov pre niektoré hviezdy, ktoré stúpali práve pre konkurenčný boj televízií.

Líder sa drží opačnej stratégie a v sumách pre celebritných účinkujúcich v Superstar sa „rozšupol“. Pluska tiež informovala, že by mal potvrdený porotca Paľo Habera zinkasovať minimálne 100 000 eur. Po našich zisteniach nebude prekvapením, ak to bude viac. Je totiž známe, že jeho ochota účastniť sa talentových šou v ostatných rokoch rapídne klesla.

Foto: Joj.sk

Čítať viac...
Nahor