Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza aj so Svokrou v podpriemere, Zoo v tom čase opäť slabá! Hokej naposledy nad 60-tkou

Nádejný zápas Slovákov v boji o štvrťfinále dokázal pokoriť hranicu pol milióna divákov. Šou Nikto nie je dokonalý opäť vyhrala v 12+.

Poludňajší duel Slovenska proti USA mohol priniesť našich hokejistom úspech. Nádejný vývoj zápasu zvyšoval postupne jeho sledovanosť, keď v tretej tretine spojenej s výkonom predĺženia prekročil hranicu 500-tisíc divákov. Prvá tretina sa ťahala k 330, druhá ku 450-tisíc divákom. Napriek možnosti postúpiť do štvrťfinále šlo o jednoznačne najmenej sledovaný zápas Slovákov na tohtoročných majstrovstvách. Podiely sa v 12+ hýbali pod 52, 58 a cez 58 %. V komerčnej cieľovke sa duel dostal cez šesťdesiatku pri výkonov okolo 54, 63 a 65 %.

Hokej si svoje bral aj večer pri atraktívnom zápase Fínov s Kanadou, ktorá v súboji vybuchla. Podiely sa po 19-tej vyvíjali okolo hranice 10 %, pod a nad 14 %. Od príchodu večerného hokeja poklesla Zoo, ktorá opäť spadla do podpriemeru s podielom 15,5 %. Joj výnimočne zdvojila seriál aj v utorok pravdepodobne v reakcii na štart novinky Markízy Dobre vedieť!, tam už uspela s podielom nad 20 %.

Markíza po minulotýždňovom fiasku MasterChefa kuchársku šou z utorkov stiahla a nahradila ju Svokrou. Tá pozdvihla výkony, no nie výrazne, keď skončila na 18-tke. Dobre vedieť!, ako už informujeme v samostatnej správe, štartovalo na ratingu 5,7 % a podieli 22,6 %. Po intenzívnej kampani ide o vlažný výkon, šou však mala lepší rating ako obe časti Zoo. Relácia Nikto nie je dokonalý bola v komerčnej cieľovke trojkou, podiel dosiahol úroveň 13,5 %, v 12+ však bola opäť lídrom, podiel vyskočil na 19 %.

Z menších sa najviac darilo Plus, Profesionáli šli cez 6 %, film Deň po tom pod 7 %. Monk sa s dvomi časťami dostal nad a pod 4 %, telenovela Kúsok zo mňa s prvou časťou prekročila štvorku. Nad túto hranicu sa dostal aj Diablov advokát na Dajto, kriminálky Wau Kosti, Vtierka Castle a CSI Las Vegas sa postupne od dvojky ťahali pod trojku.

Podvečer ostala vo vedení Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom takmer 22 %, Búrlivé víno bolo podpriemerné s výkonom nad 18 %. Vyrovnané boli hlavné spravodajstvá, keď tesne ratingovo vyhrali neskôr začínajúce Noviny, v podieli sa dostali pod 24 %, Televízne noviny zas pod 26 %.

Foto: Minas Panagiotakis/HHOF-IIHF

Čítať viac...
Nahor