Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Markíza už nakrúca nové časti Dunaja! Koleník potvrdil najočakávanejšiu správu tretej série

V čase, kedy jarné vysielanie seriálu dobehlo do finále, naplno prebieha príprava nových častí.

Dunaj, k vašim službám bude čoskoro pokračovať.

Niektorí diváci ostali už od minulého týždňa prekvapení, keď sa vo štvrtok a následne ani tento utorok vo vysielaní neobjavil úspešný dobový seriál, keď nezachytili správy o jeho májovom finále.

Markíza až do septembra bude v utorky a štvrtky ponúkať náhradný program, aktuálne vysiela český kriminálny seriál Odznak Vysočina. Siahla po ňom, nakoľko hlavnú hrdinku v ňom hrá Monika Hilmerová, jedna z výrazných herečiek z Dunaja.

Dunaj tak bude na obrazovke pauzovať tri mesiace.

Herci zo seriálu strávia toto obdobie nielen letnými dovolenkami, ale neraz ešte intenzívnejšími prípravami televíznych, filmových či divadelných projektov pred novou sezónou.

Platí to aj o nakrúcaní seriálu Dunaj, k vašim službám, ktorého tretia séria sa nakrúca práve v týchto dňoch.

Jednou z hlavných tém nových častí sa pritom stal osud Evy Dušekovej, ktorú stvárňuje Petra Dubayová.

 


Tragická nehoda poriadne zatrasie Nemocnicou: Vieme, či Alexander Bárta v seriáli končí!Čítajte →

Ako sme už skôr informovali, herečka má v seriáli pokračovať aj naďalej, čo napokon naznačili aj samotní tvorcovia, keď prezradili, že Walter Klaus (Ján Koleník) Evu nezavraždil.

Postava Evy Dušekovej záhadne zmizla a televízia nechala pootvorené dvere pre interpretáciu, čo sa s ňou stalo.

Tri kamarátky opäť pokope

Eva sa má pred Klausom ukrývať, pričom sa mala stať súčasťou hneď prvých častí novej série.

Herec Ján Koleník čerstvo zverejnil fotografiu z nakrúcania, na ktorom sa v seriálových ateliéroch stretol s predstaviteľkou Kláry (Kristína Svarinská), Alenky (Lesana Krausková) aj Evy.

Tri najlepšie kamarátky z Dunaja sa spolu stretnú aj v novej sérii (zdroj: IG Ján Koleník)

Herec takto potvrdil, že Petra Dubayová bude v nových častiach naplno pokračovať.

Klára, Eva a Alenka pritom v seriálovom deji vytvorili nerozlučnú trojicu. Zblížili sa nielen ich postavy, ale aj herecké predstaviteľky. „Moji obľúbení ľudia,“ napísala k spoločnej fotografii aj s Koleníkom Kristína Svarinská.

Klára a Alena budú v novej sérii pokračovať ako predavačky v obchodnom dome a čoskoro sa s nimi opäť spojí aj Eva.

Všetky tri pritom čakajú v seriáli krušné chvíle.

Kým Eva sa bude musieť vysporiadať so zúriacim Klausom aj jeho manželkou Helgou, Alena Valentová sa musí starať o tri hladné detské krky po tom, čo Jakuba (Matúš Kvietik) gardisti zavreli do žalára a boj o život prehrala jeho mama. Pritlačená do kúta sa musela vzdať vysnenej a dobre zaplatenej práce u Neheru a ostáva tak v službách Dunaja.

Vzťah sa ešte viac zamotá medzi Klárou a Petrom Kučerom (Marek Rozkoš).

Kým jarné vysielanie ukončili tvorcovia zdanlivým happyendom, keď sa zamilovaná dvojica opäť zblížila, Peter je už dnes ženatý muž. Scenáristi sa na konci finále snažili naznačiť, že to s nevyliečiteľnou chorobou Johanky (Mária Schumerová) myslia vážne, no i tak to v novej sérii nemusí byť so vzťahom Kláry a Petra tak jednoduché. Johanka sa totižto vyberie na liečenie, ktoré jej môže zachrániť život.

Svoje posledné slovo nepovedal ani Anton Holubec (Filip Tůma), ktorého Kučerovci odvrhli. Ku dnu ho poslal práve Peter, pričom Holubec sa nemieni vzdať bez odvety.

Kedy odštartuje nová séria Dunaja

Dunaj bude na Markíze pokračovať na jeseň.

Ako sme už informovali, seriál otvorene priznáva, že je rodinnou ságou, akou sú aj klasické telenovely, a nemá uzatvorený dej. Televízia si však dala záležať na jeho spracovaní, ktorého úroveň sa snaží udržiavať aj s pribúdajúcimi časťami.

Seriál je koncipovaný s potenciálom dlhodobého vysielania a o jeho budúcnosti v prvom rade rozhoduje úspech.

Ten sa po postupom času dostavil a Markíza už dlhší čas pracuje na nových častiach. Nová tretia séria Dunaja sa na obrazovkách objaví na jeseň.

Odštartovať by mala tradične v septembri, no jej plány môže ešte ovplyvniť Joj.

Na začiatku tohto roka Markíza s dobovým seriálom pokrývala nástup seriálovej Nemocnice a kopírovala jej dátum januárového štartu. Na jeseň sa oba seriály stretnú v rovnakej sezóne opäť.

Jojka pritom už od uvedenia Nemocnice na obrazovky štartuje jej jesennú sezónu ešte v auguste. Urobila tak v oba roky 2021 aj 2022.

V prípade, ak by tento postup Joj zopakovala a Markíza sa opäť rozhodla pokrývať nemocničný seriál od jeho začiatku, Dunaj by sa mohol vrátiť ešte skôr.

 

Čítať viac...
Nahor