Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Nemocnica pred jeseňou s veľkými posilami: Do seriálu mieria hviezdne herecké mená!

Nemocničný seriál ešte na konci jarnej série predstaví celú zostavu nových tvárí. 

Nemocnica na jeseň opäť vyzve konkurenčný Dunaj.

Tvorcovia stále najdôležitejšieho večerného programu Jojky pripravujú pre budúcu sezónu novinky, keď seriál rozšíri vôbec najväčšia zostava nových výrazných hereckých mien.

Do konca jari ostáva posledná finálová časť sezóny, ktorú Joj odvysiela v utorok 13. júna.

Dej jarného finále

Udalosťou posledných jarných častí Nemocnice sa stala nehoda Filipa Baloga (Alexander Bárta).

Balog sa spoločne s ďalšími lekármi a vojakmi vydal v konvoji do Venezuely, kde bol súčasťou tímu opravujúceho jadrové elektrárne. Aj keď mal byť Filip Balog na misii dva mesiace, minulý týždeň Rebeke oznámil, že si zakúpil letenky na cestu domov.

Keď sa po misii v Latinskej Amerike vracal Filip na Slovensko, Rebeku paralyzovala správa o zmiznutí jeho lietadla z radarov. Netrvalo dlho a nešťastný scenár sa naplnil – lietadlo s Balogom sa zrútilo.

Ako sme už exkluzívne informovali, aj keď sa herec Alexander Bárta v ostatnom čase vytrácal zo seriálového deja Nemocnice, nemalo sa tak stať pre jeho postupný odchod zo seriálu.

Herca mali vyťažiť iné pracovné povinnosti a nakrúcanie nového projektu, pre ktorý sa musel vzdať záväzkov v jojkárskom seriáli. Vstúpil doň ešte počas jeho prvej sezóny v novembri 2021. Nakoľko s Bártom tvorcovia počítali aj naďalej, snažili sa ho ponechať v deji prítomného aspoň prostredníctvom krátkych hovorov s Rebekou. Na televíznej obrazovke ho tak udržiavali sporadicky aj naďalej.

Diváci sa rozuzlenie ohľadom nehody Balogovho lietadla dozvedia vo finále.

Dej seriálovej Nemocnice v priebehu tejto jari rozšíril nový herecký pár lekárov, manželov Turčanovcov. Stvárňujú ich Dominika Morávková a Tomáš Turek, ktorým bude patriť nemalý priestor aj v sezónnom finále. Jeho veľkou udalosťou budú tiež prebiehajúce prípravy na svadbu Adama (Mariána Mitaša) s Viki (Viktóriou Petrášovou). A svadby možno budú dve…

Do Nemocnice mieria nové hviezdy

Finálová časť Nemocnice zároveň naznačí veľké novinky pre budúcu sezónu.

Po zrušení oblastnej kliniky totiž z nej do Nemocnice sv. Martina mieri celá zostava nových lekárov a jedna sestra.

V deji zamiešajú kartami.

„Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými? Nájdu si medzi nimi priateľov alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti alebo ich rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto?“ uvádza Joj.

Hereckú zostavu Nemocnice pritom takto rozšíri až štvorica výrazných hercov.

Trojicu nových lekárov v seriáli stvárnia Juraj Loj, Ľuboš Kostelný a Robo Jakab, pričom novou sestričkou v seriáli bude Barbora Švidraňová.

Nepôjde však o jediné prichádzajúce postavy.

Do seriálu totižto mieria tiež noví medici, od ktorých si televízia sľubuje svieži vietor aj komické situácie.

„Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) bude mať plné ruky práce nielen s nimi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať. Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru,“ avizuje televízia.

Mladých medikov hrajú Jerguš Horváth, Krištof Tobiáš, Kristián Baran a Sandra Lasoková.

Nové postavy v Nemocnici

 

Čítať viac...
Nahor