Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Česká televize

Televízia

Leto zaplnia české programy: RTVS od susedov odvysiela oceňovaný seriál Ochranca!

Programov od českých televízií v letnom vysielaní pribúda, hlavné slovenské stanice na večer nasadia až štyri české seriály.

Na slovenských divákov čaká tento rok na prázdninových obrazovkách netradične české leto.

Práve v mimosezónnom období dávajú hlavné televízne kanály na svojej obrazovke priestor programom od českých susedov, vďaka ktorým aj v obchodne slabších mesiacoch udržiavajú vo svojom prime-time premiérové sloty.

Tento rok však našli najsledovanejšie televízie vo výbere programov od susedov až netradičnú zhodu.

Z najnovšej českej produkcie si pre toto leto vybrali všetky tri slovenské televízie, pričom ňou zaplnia hneď niekoľko letných večerov.

Každý pracovný podvečer bude Joj tretí rok po sebe v priebehu letných prázdnin vysielať premiérové časti českej kuchárskej reality šou Prostřeno. V júli a auguste o 18. hodine nahradí slovenskú verziu rovnakého formátu Bez servítky.

V rámci večerného vysielania sa prvý z českých projektov objaví už v pondelok. Ako sme najnovšie informovali, Markíza upravila letné plány a miesto pôvodne plánovaného pokračovania Hornej Dolnej v pondelky o 20:30 vyťahuje od 4. júla český komediálny seriál Co ste hasiči.

Ďalší český seriál bude nasledovať v stredajšom prime-time, kde Jojka od 6. júla plánuje vysielať komediálnu kriminálku Dvojka na zabitie. Vyplní ňou celkovo 8 večerov.

Rovno dva české programy sa proti sebe postavia vo štvrtkové večery.

Ako sme už informovali, jedným z premiérových highlightov Markízy pre toto leto bude seriál Českej televízie Špunti na cestě, pri ktorom bude chcieť televízia ťažiť z dovolenkovej atmosféry. Do vysielania sa dostane od štvrtka 30. júna o 20:30.

O týždeň skôr českú premiéru odštartuje vo večernom vysielaní aj verejnoprávna televízia.

Tá pre hlavnú Jednotku na leto zakúpila ďalší seriál od Českej televízie Ochranca, ktorý bol výnimočným seriálovým projektom spojeným s otváraním tabuizovaných tém v školskom prostredí aj pravidelnou diskusiou po odvysielaní jednotlivých dielov.

„Ochranca nadväzuje na kriminálne minisérie a seriály Miesto zločinu Ostrava, Zradcovia či Vysoká hra, ktoré boli rovnako nakrútené podľa skutočných udalostí,“ uvádza telerozhlas.

Originálna myšlienka aj vydarené spracovanie vyniesli seriálu postavenie jedného z najobľúbenejších seriálových projektov v Česku za ostatné obdobie. Získal taktiež ocenenie Český lev ako najlepší seriál roka.

„V hlavnej úlohe Aleša Pelána sa predstaví skvelý Lukáš Vaculík, ktorý ako školský ombudsman rieši rôzne situácie inšpirované skutočnými udalosťami. Nechýbajú ani mimoriadne citlivé témy ako násilie, šikanovanie, sexuálne obťažovanie či vražda učiteľky. Pelán pátra po spravodlivosti a snaží sa vyriešiť mnohé problémy, s ktorými sa stretávajú žiaci aj učitelia,“ dodáva RTVS.

Seriál Ochranca má celkovo 10 častí, Jednotka ho bude vysielať vo štvrtky od 30. júna.

 

Čítať viac...
Nahor