Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Zmena letných plánov: Horná Dolná o 20:30 končí, Markíza vytiahne nový seriál!

Televízia posilní letný program druhou seriálovou novinkou od susedov, nahradí ňou hlboko podpriemerne výkonnú Hornú Dolnú. Denný program chystá v priebehu prázdnin vyplniť seriálovými maratónmi.

Markíza krátko pred prázdninami potvrdzuje svoju letnú štruktúru.

V nej, ako portál Mediaboom.sk informoval, chce aj v priebehu júla pokračovať v utorky s vysielaním českých verzií Utajeného šéfa a Zámeny manželiek, na štvrtky vytiahne letnú seriálovú novinku od Českej televízie Špunti na cestě. Stredy, soboty a nedele budú patriť filmom.

Zmenu nateraz chystá televízia v závere pracovného týždňa.

V piatky pôvodne plánovala vysielať každoročne nasadzované české komédie ako Babovřesky alebo Kameňák. Na začiatku júla miesto nich ponecháva v piatkovom prime-time Chart Show, ktorú vyskúša potiahnuť cez leto s reprízovými časťami.

Denne seriálové maratóny

Väčšinu svojho denného programu od pondelka do piatka Markíza vyplní netradične iba dvomi seriálmi.

Ako sme už informovali, televízna jednotka od júla plánuje vrátiť na obrazovky kultový seriál Krok za krokom, ktorý chce počas týždňa vysielať netradične až s 5 časťami za sebou. Prekoná tak aj vysielanie sitkomov na Dajto, denne Krok za krokom vyplní dve a pol hodiny programu.

Zároveň ešte dlhšie bude v dennom vysielaní ťahať svoj najsilnejší krimi seriál Mentalista. Ten bude od leta uvádzať rovno s 3 časťami za sebou, a teda ním vykryje trojhodinové denné pásmo.

Dva seriály v programe Markízy vyplnia čas od 9:30 až do 15:00. Nasledovať ich bude klasická dvojička Susedské a Rodinné prípady.

Nahradí Hornú Dolnú

Rovnako Markíza upravuje podobu pondelňajšieho večera.

Ako sme informovali, televízia aj v priebehu leta chcela v pondelky o 20:30 pokračovať s vysielaním komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorý však zažíva v tento večer hlboké neúspechy. Jeho výkony sa hýbu len na podielovej úrovni 12 – 13 % v komerčnej cieľovke, a to pri vysielaní premiérových častí.

Od júla televízia pristúpi k zmene a na pondelky vytiahne nový seriál od svojej sesterskej televízie Nova Co ste hasiči. Tri večery v týždni tak budú na Markíze vypĺňať programy od českých staníc.

Ide o komediálny seriál, ktorý bol highlightom minuloročného leta na Nove. Vysielal sa v júli a auguste 2021 v piatky, kde spravidla prekračoval 30% podiely na trhu v obchodnej cieľovke.

Seriál Co ste hasiči bol prirovnávaný k hasičskej verzii jedného z najpopulárnejších seriálov českej Novy Okresní přebor, na ktorý sa mal pokúsiť nadviazať humorom aj atmosférou. Taktiež sa odohráva na dedine a vychádza z klasických dejových liniek, ktoré prináša život na vidieku.

Hlavné postavy stvárňujú Petr Rychlý, Václav Kopta, Marek Holý, Pavel Nový, Vlastimil Zavřel, Jana Bernášková, Míra Nosek, Radim Kalvoda alebo Sabina Rojková.

Seriál Co ste hasiči dostal celkovo 8 častí, Markíza začne s jeho vysielaním od pondelka 4. júla o 20:30.

Horná Dolná bude od leta v pondelky pokračovať v druhom pásme o 21:40, Markíza bude uvádzať reprízové časti. Pondelňajšiu komediálnu trojičku uzavrú reprízy seriálu Kameňák.

O seriáli Co ste hasiči
Každá dedina v Česku má hasičskú zbrojnicu. Rovnako tak aj dedinka Horní. Zbor dobrovoľných hasičov tu vedie svojrázny Petr Pospíšil (Petr Rýchly). Petr má trochu horúcu hlavu a pred nikým si neberie servítku pred ústa. Je to ale férový chlap, ktorý vedie svoj zbor až so starosvetským zmyslom pre zodpovednosť, a v dedine ho preto majú radi. Teda až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten sa totiž cez hasičov snaží odčerpávať peniaze z obecného rozpočtu a Petrova poctivosť sa mu vôbec nehodí do jeho nekalých plánov. Starosta sa preto snaží Petra a jeho hasičskej jednotky všemožne zbaviť. Súboj medzi Petrom a starostom je ústredným motívom nového českého seriálu plného rázovitých postáv z malebného Ladovho kraja.

 

Čítať viac...
Nahor