Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koniec čakania! Horná Dolná sa konečne začne nakrúcať, hercov čakajú náročné mesiace!

Neistote okolo pokračovania výroby Hornej Dolnej je koniec.

Ešte pred mesiacom nemalo byť jasné, kedy a v akej zostave sa opäť rozbehne natáčanie druhej série Horná Dolná, no dnes už poznáme detaily. Aj keď mala Markíza podľa zákulisných informácií nemalý záujem na tom, aby sa nakrúcanie nových dielov rozbehlo čo najskôr po skončení prvej série, nakoniec tomu tak nebolo.

Nový čas dokonca uprostred marca informoval, že herci ešte ani v tom čase nemali podpísané zmluvy, nedostali do rúk scenáre, nepoznali detaily ďalšej výroby. V týchto dňoch by to už však malo byť všetko inak. Markíza by predsa len mala stihnúť spustenie výroby ešte v priebehu apríla, minimálne na jeho konci, oboznámila už o tom aj hercov.

Tých čakajú poriadne náročné mesiace. V rámci druhej série by totiž malo vzniknúť raz toľko častí, ako pri prvej, celkovo by sa tak diváci mali na jeseň dočkať 16 epizód. Jednou z predností seriálu, ktorú televízia aj tvorcovia často pripomínajú, je dôslednosť a kvalita výroby a práve pre tú budú mať herci nabité diáre.

„Na scenár sú kladené naozaj vysoké nároky, keďže druhá séria musí byť na rovnakej alebo vyššej úrovni, ako bola tá prvá,“ uviedol pred časom zdroj pre Čas.sk. Nakoľko sa výroba rozbehne až koncom apríla, tvorcom neostáva na výrobu seriálu veľa času, keďže do dvoch mesiacov začnú prázdniny. A to nielen pre študentov. Organizovanie výroby počas dovolenkového obdobia je často nemožné, prinajmenšom výrazne drahé, keď televízie musia hercom priplácať. V spojení s náročnosťou výroby tak budú najbližšie dva mesiace v Markíze v znamení intenzívnej výroby Hornej Dolnej.

Čítať viac...
Nahor