Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Trapasy

Knižnica trapasov Telerána: Drogy, vzrušená rosnička aj najväčší výbuch smiechu ranného vysielania!

Ranné rodinné vysielanie Markízy už v minulosti ponúklo mnoho momentov, na ktorých sa zabávalo Slovensko.

V piatok sa v poslednom minulotýždňovom vysielaní Telerána na Markíze udial úsmevný trapas, ktorý obletel internet. V rámci dennej sms hry sa totiž moderátori dovolali zrovna niekomu, kto zjavne nemal o hre žiadne tušenie a na slová moderátora reagoval v priamom prenose vulgárne. “Volá nejaký neznámy, neviem, nejaký k**** sa so mnou zahráva,” zaznel ženský hlas na druhej strane.

Aj keď vulgarizmus v rannom vysielaní, ktoré sledujú vo veľkom deti, mohol niekoho aj pobúriť, nielen pobaviť, Teleráno má za sebou za celú svoju históriu oveľa väčšie škandály. Tým najväčším bolo jednoznačne zlyhanie kuchára Ľubomíra Herka v januári 2016, ktorý obehol nielen slovenské, ale vo veľkom aj svetové médiá.

Krátko pred rozprávkou pre deti, ktorá mnohokrát býva najsledovanejšou pasážou Telerána, pri jednom z prestrihov kamery do kuchyne sa divákom naskytol pohľad na kuchárka Ľubomíra Herka, ktorý si kreditkou pripravoval do tzv. “lajny” biely prášok a do toho mal na stole položenú zrolovanú päťstoeurovku. Na chvíľu to tak v rodinnom Teleráne vyzeralo ako v zbohatlíckom gette. Keď si kuchár všimol, že je na obraze, preľakol sa. Niektorí diváci v tom čase upozorňovali aj na kuchárov sklenný pohľad, ten presviedčal, že išlo o nevydarený pokus o žart s práškovým cukrom.

Ľudské zlyhanie v októbri 2009 v priamom prenose predviedla rosnička Dominika Gidová, ktorá šokovala divákov výbuchom emócií. Počas živej predpovede počasia jej zazvonil mobil, na ktorý hystericky zareagovala: „Prosím ťa, daj mi pokoj. Už ma neotravuj, mám toho plné zuby, som v živom vstupe ty debil!“ zaznelo z jej úst. O pol hodinu neskôr scénka pokračovala, keď sa do Záhorskej Bystrice prihnalo auto, z ktorého vybehol chlap a Gidovú natlačil do auta. Nasledoval bleskový príchod policajtov a spacifikovanie páchateľa.

Celý tento škandál mal však svoje vyvrcholenie s osvetovým charakterom. Bol totiž súčasťou rannej témy relácie, ktorá sa týkala rôznych prípadov, ktoré musí polícia riešiť. Takýmto spôsobom jeden z problémov tvorcovia programu priamo znázornili.

V apríli 2016 sa taktiež v priestoroch Markízy odohrala fingovaná dráma, tentoraz však nie v réžii tvorcov Telerána. Hniezdnu chvíľu zažila dnes už moderátorka hlavných Televíznych novín, vtedy moderátorka ranného a večerného Počasia, Lenka Vavrinčíková, keď počas živej predpovede spozorovali diváci v pozadí dramatickú situáciu, počas ktorej dvaja maskovaní muži pobehovali po areáli s vrecom pripomínajúcom mŕtvolu. Šlo o žart, z ktorého sa však v Markíze nesmiali a konanie vtipálkov odsúdili.

Vysielaniu sa, pochopiteľne, nevyhli ani brbty či zaváhania. Počasiarke Mirke Almásy sa, zjavne, v auguste 2016 až príliš zapáčili vojaci, s ktorými uviedla vstup s predpoveďou, keď ho celý nechcene až nešťastne sprevádzala dvojzmyslami, z ktorých smiech udržať mali aj samotní vojaci. Najprv povedala, že „na túto predpoveď počasia som si zobrala ochranu – a nie je to pršiplášť,“ čím naznačovala prítomnosť vojakov, vyznelo to však výrazne odlišne. Navyše, keď krátko nato pri zmienke o vetre miesto „fúkať“ zdôraznila brbt so slovom „fikať“.

[KGVID width=“640″ height=“360″]https://img.topky.sk/video/16101.mp4[/KGVID]

Vulgarizmus sa do vysielania Telerána prepašoval v minulosti aj vďaka moderátorovi. Tomáš Juríček počas ranného vysielania v horúcom období počas augusta 2018 zaperlil, keď v debate o bezsennom spánku počas tropických nocí brbtol: „Ten bezsenný spánok niektorí prežívajú už niekoľko dní a nie a nie sa dobre vysra*,“ miesto vyspať.

[KGVID width=“640″ height=“360″]https://img.topky.sk/video/21161.mp4[/KGVID]

Najväčší výbuch smiechu zažila v Teleráne v lete 2016 Lenka Šóošová, a to počas rannej telefonickej súťaže. V nej tradične moderátori osobne vytáčajú vyžrebovaného súťažiaceho, ktorý sa musí pre výhru ozvať miesto pozdravu správnym heslom. Úlohu zavolať divákovi mal Roman Juraško, ktorý číslo vytočil, no nakoľko sa zároveň pokúšal moderovať, tak sa pozabudol a telefón omylom počas zvonenia položil. Šóošovej trvalo minútu, kým svoj smiech dostala pod kontrolu.

Na záver trápny moment Juraško zažil aj v decembri 2015, a to rovno pri celebritných hosťoch, keď do štúdia prišli sestry Tereza a Dorota Nvotové. „Zároveň vás spája okrem pohlavného príbuzenstva, samozrejme aj…“ začal hovoriť a prerušili ho až prekvapené pohľady sestier a smiech.

[KGVID width=“640″ height=“360″]https://img.topky.sk/video/15187.mp4[/KGVID]

Čítať viac...
Nahor