Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exces s bielym práškom obieha svetové médiá: V slovenskej rannej šou pripravovali kokaínovú „lajnu“!

Markízu môže za utorňajšie vysielanie Telerána čakať veľká pokuta, trapas sa dostal už aj za hranice.

Teleráno po utorkovom trapase výrazne na svojej značke utrpelo. Postaral sa o to kuchár Ľubomír Herko, ktorý sa krátko pred vysielaním kreslenej rozprávky dostal do záberu v čase, kedy to na jeho pracovnom stole v kuchyni vyzeralo ako pri príprave šňupania kokaínu.

Situácia v priebehu pár hodín obehla celý internet a dostala sa už aj za naše hranice. Video sa okamžite objavilo na viacerých videoportáloch ako LiveLeak.com, rovnako sa téma objavila na weboch ako TheVine.com, Whatever.com či na Reddit.com. Portály tvrdo hovoria o príprave kokaínovej „lajny“. O situácii dokonca písala aj konkurencia Markízy, keď článok publikovala na svojom webe Joj. Nakoniec ho ale stiahla.

Kým časť Slovákov je pobúrená, druhá časť sa na veľkom trapase Markízy smeje. Rodinná televízia a jej ranné vysielanie zamerané aj priamo na detského diváka je aktuálne spájané s množstvom dvojzmyselných vtipov. „Veď Markíza upozorňovala, že v programe sú umiestňované produkty.“ „Čo robí šéfkuchár v kuchyni? Seká dobrotu.“ „A začíname týždeň Kolumbijskej kuchyne.“ Kolovanie vtipov len napomáha k šíreniu situácie, ktorá nastala v Teleráne.

Podľa oficiálnych vyjadrení sa v kuchyni Telerána nenachádzala omamná látka a šlo o nepodarený vtip. Nech už to bolo v skutočnosti akokoľvek, medzi ľudí sa v prvom rade dostala informácia, že si kuchár v živom vysielaní Markízy pripravoval „lajnu“ a vedľa nej mal zrolovanú päťstoeurovkou. Na chvíľu to tak v rodinnom Teleráne vyzeralo ako v zbohatlíckom gette.

Televízia môže očakávať vyústenie excesu na zasadnutí Rady pre vysielanie a retransmisiu. V minulosti sa už pokutovali  náznaky spojené s omamnými látkami. Výrazným prípadom bola situácia na Slávikovi 2011, kedy sa Majk Spirit pri preberaní ocenenia Objavu roka poďakoval okrem iného aj za „zázračnú zelenú rastlinku“, ktorá mu pomáha pri písaní textov. Joj dostala za skrytú propagáciu omamných látok vo vysielaní pokutu 3 319 eur.

Čítať viac...
Nahor